GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

ADLİ TIP KURUMU’NDAN GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NE ÖNEMLİ BAĞIŞ

Bu haber 28 Aralık 2017 - 19:10 'de eklendi.

Bünyesinde bulunan cihazları yenileyen Adli Tıp Kurumu, atıl durumda olan ve güncel genetik olayları analiz edecek şekilde 16 segmentli bütün bakımları yapılmış bir genetik analiz cihazını Gümüşhane Üniversitesi’ne bağışladı.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bağış için başta Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Yalçın Büyük’e ve bu konuda girişimlerde bulunan Adli Tıp Kurumu çalışanı Gümüşhaneli hemşerimiz Nurullah Kara’ya teşekkürlerini belirterek: “Üniversitemiz için çok değerli bir bağış oldu. Öğrendiğimiz kadarıyla birçok üniversitenin talep etmesine rağmen, Adli Tıp Kurumu’nda çalışan ve Gümüşhane Pestil Köme Birlik Başkanı Baki Kara’nın da kardeşi olan Gümüşhaneli hemşerimiz Nurullah Kara’nın bu yöndeki girişimleri sayesinde “genetik analiz cihazı” üniversitemize bağışlandı. Bu cihaz, bizim için gerçekten hem çok anlamlı hem de çok değerlidir. Üniversitemizde birçok araştırmanın yapılmasında kullanılacaktır. Bu nedenle başta Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Yalçın Büyük olmak üzere, bu konuda büyük emeği geçen Nurullah Kara’ya üniversitemiz için verdiği emeklerden dolayı şükran borçlu olduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardıcısı Prof. Dr. Bahri Bayram, bağışın gerçekleşmesine katkı sağlayan Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Yalçın Büyük ve Adli Tıp Nurullah Kara’ya iletilmek üzere Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in, teşekkürlerini ifade ettiği plaketleri, Gümüşhane Pestil Köme Birlik Başkanı Baki Kara’ya takdim etti.

(Kaynak: Niyazi Poyraz – Gümüşhane Üniversitesi – 28.12.2017)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Gümüşhane Pestil KömeGümüşhane Pestil Köme