GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

BELEDİYE GÜMÜŞHANE’YE DENİZ BİSİKLETİ GETİRDİ

BELEDİYE GÜMÜŞHANE’YE DENİZ BİSİKLETİ GETİRDİ
221 views
03 Eylül 2018 - 12:33

Gümüşhane Belediyesi’nce geçtiğimiz yıl yapılan yenileme çalışmalarından sonra yeni bir çehreye bürünerek sosyal yaşam alanına dönüştürülen Sema Doğan Parkı’nda yeni bir hizmet daha hayata geçirildi.

Harşit Çayı’nda yapılan düzenleme ile oluşturulan gölette gezinti yapılabilmesi için 2 adet deniz bisikleti vatandaşların hizmetine sunuldu.

Türkiye’nin en büyük açılabilir şemsiyesine sahip olan, sinema salonları, bowling ve oyun alanları ile vatandaşların rahatlıkla piknik yapabilecekleri ve Türkiye’de örneği az olan çok sayıda kamelyaya sahip parka Belediye Başkanı Ercan Çimen’in talimatıyla yeni bir sosyal donatı daha eklendi.

Parkın hemen yanından akan Harşit Çayına yapılan bentle yükseltilen su seviyesinde artık isteyen vatandaşlar deniz bisikleti sürebilecek.

Belediye Başkanı Ercan Çimen, Sema Doğan Parkı’nın sosyal yaşam merkezi haline getirdiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl burada başlattığımız çalışmalar sonucu Sema Doğan Parkı’nı bir sosyal yaşam ve cazibe merkezi haline getirdik.  Vatandaşlarımıza burada daha çok zaman geçirebilmeleri için yeni hizmetler sunma gayreti içerisindeyiz. Bilindiği gibi burada sinema, bowling, etkinlik alanı, oyun ve piknik alanları gibi birçok bölüm bulunuyor. Şimdi ise Harşit Çayı üzerinde DSİ ile yaptığımız çalışma sonucu oluşturduğumuz gölete deniz bisikleti koyduk. Vatandaşlarımız bu deniz bisikletleri sayesinde Harşit Çayı üzerinde gezinti yapabiliyor. Vatandaşımıza hizmet etmek için yapmış olduğumuz yeniliklere her geçen gün bir başkasını daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz”

(Kaynak: Gümüşhane Belediyesi)

 

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.