GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE ÖZDENOĞLU KONAĞI TURİZMCİLERİN ELİNDE TURİZME HİZMET EDECEK

GÜMÜŞHANE ÖZDENOĞLU KONAĞI TURİZMCİLERİN ELİNDE  TURİZME HİZMET EDECEK
177 views
17 Mayıs 2018 - 18:31

Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Birimi olarak faaliyet gösterecek olan tarihi Özdenoğlu Konağı yapılan tadilattan sonra hizmete açıldı.

Özdenoğlu Konağının yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim öğretim veren aşçı, pastacı ve servis elamanı yetiştiren Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne uygulama birimi olarak verilmesi  Gümüşhane İl Genel Meclisinin 2017 yılı Kasım ayı toplantısında gündeme gelmişti.

Gümüşhane Valisi okay Memiş 27 Kasım 2017 tarihinde yapılan toplantıya katılarak Meclis üyelerine konuyla ilgili düşüncelerini aktarmış ve İl Özel İdaresi mülkiyetinde bulunan ve uzun yıllardan beri turizme hizmet veren tarihi Özdenoğlu Konağının kira sözleşmesinin sona erdiğini, burayı Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne uygulama birimi olmasını istediklerini söylemişti.

İl Genel Meclisi’nde alınan kararla Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uygulama birimi olarak verilen Özdenoğlu Konağı yapılan tadilatın ardından 11 Mayıs 2018 tarihinde özel öğrenim gören öğrencilerin katıldığı yemek programı ile açıldı.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.