GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE’DE DİN GÖREVLİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ

GÜMÜŞHANE’DE DİN GÖREVLİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ
68 views
18 Eylül 2018 - 20:42

Ülkemizdeki trafik sorunlarının çözümü için yapılan çalışmalar kapsamında Gümüşhane’de de trafik eğitimi faaliyetleri hız kesmeden devam diyor.

Bu doğrultuda Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdülüğü tarafından Gümüşhane’de yaşanan trafik kazalarını önlemek ve trafik düzenini sağlamak için  denetimler ve projeler hazırlanıp eğitimler veriliyor.

Trafik kazalarını ve kazalarda yaşanan ölümlü vakaları en aza indirmek için Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in olurlarıyla hayata geçirilen “Emniyet Kemeri ile Hayata Bağlanın” projesi kapsamında Gümüşhane’de görev yapan Müftülük görevlilerinden toplam 100 din görevlisine Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü 4.Sınıf Emniyet Müdürü Celal Sarısoy tarafından trafikle ilgili önemli ayrıntılar üzerine eğitim verildi ve  din görevlileirnden projenin başarıya ulaşması için destek istendi.

Eğitim süreci hakkında açıklama yapan Gümüşhane İl Emniyet Müdürü  Ömer Faruk Karataş ise; Gümüşhane’de öğretmenlerle başlayan trafik eğitim çalışmalarının kamu kurum ve kuruluş çalışanları, ticari araç sürücüleri, öğrenciler ve tüm halkımızı kapsayarak devam edeceğini belirtti.

 

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.