GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE’DE TRAFİK DENETİMLERİ VATANDAŞLARI MUTLU EDİYOR

GÜMÜŞHANE’DE TRAFİK DENETİMLERİ VATANDAŞLARI MUTLU EDİYOR
100 views
12 Eylül 2018 - 11:03

Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve  Denetleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince vatandaşın huzur ve güvenliğine yönelik denetimler devam ediyor.

Yapılan denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Gümüşhane İl Emniyet Müdürü  Ömer Faruk Karataş şunları belirtti: “İl merkezinde Trafik Tescil ve  Denetleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü personellerinden  oluşturulan karma ekiplerle beraber abartı egzoz kullanarak özellikle çevreye rahatsızlık veren araçlar denetlenmiş ve son bir haftada yapılan denetimler sonucunda 88 araç kontrol edilmiş; eksikliği bulunan 18 araç sürücüsüne 16.818 TL Trafik idari para cezası uygulanarak 18 araç trafikten men edilmiştir.  Ayrıca bu araçları kullanan sürücüler üzerinde yapılan alkol denetimlerinde alkollü olarak araç kullanan 5 araç sürücüsünün sürücü belgeleri geçici olarak geri alınarak sürücülere alkollü araç kullanmaktan 5.264 TL Trafik idari para cezası uygulanmıştır.” dedi.

Vatandaşlarımızın can güvenliğinin birinci öncelikleri olduğunu belirten KARATAŞ, trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araç ve sürücüler üzerine denetimlerin etkin ve sürekli bir şekilde devam edeceğini söyledi.

 

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.