GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE’DE TRAFİK EĞİTİM SEFERBERLİĞİ ÖĞRETMENLERLE BAŞLADI

GÜMÜŞHANE’DE TRAFİK EĞİTİM SEFERBERLİĞİ ÖĞRETMENLERLE BAŞLADI
56 views
13 Eylül 2018 - 16:17

Ülkemizdeki Trafik sorunlarının çözümü için yapılan çalışmalar kapsamında Gümüşhane’de de trafik eğitimi faaliyetleri devam ediyor.

Bu doğrultuda Gümüşhane’de yaşanan trafik kazalarını önlemek ve trafik düzenini sağlamak için denetimler ve projeler hazırlanıp eğitimler veriliyor.

Trafik kazalarında  yaşanan ölümleri en az seviyeye indirmek için Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in olurları ile hayata geçirilen “Emniyet Kemeri ile Hayata Bağlanın” projesi Gümüşhane’de görev yapan toplam 896 öğretmene 5 seans halinde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü 4.Sınıf Emniyet Müdürü Celal Sarısoy tarafından anlatılmış ve projenin başarıya ulaşması için destek istenmiştir.

Eğitim süreci hakkında açıklama yapan Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş Gümüşhane’de trafik sorununun çözümü için “Trafik Eğitimi Seferberliği” başlattıklarını belirterek, eğitim seferberliğinin ilk önce öğretmenlerle başladığını, daha sonra ise kamu kurum ve kuruluş çalışanları, ticari araç sürücüleri, öğrenciler ve tüm halkımızı kapsayacağını belirtmiştir.

 

 

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.