GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANELİLER TRAFİK DENETİMLERİNDEN MEMNUN

GÜMÜŞHANELİLER TRAFİK DENETİMLERİNDEN MEMNUN
63 views
15 Ekim 2018 - 22:43

Alkol kullanımına bağlı olarak meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla Gümüşhane’de 14 Ekim 2018 tarihinde “alkol etkisi altında araç kullanan sürücülere” yapılan denetimde 345 araç ve sürücüsü kontrol edildi.

Yapılan denetimler hakkında açıklama yapan Gümüşhane İl Emniyet Müdürü  Ömer Faruk Karataş, 22:00-01:00 saatleri arasında il genelinde 8 noktada  12 ekip ve 23 personel ile alkol etkisi altında araç kullanan sürücülere yönelik uygulama yapıldığını, yapılan denetim sonucunda 345 araç ve sürücüsü kontrol edilerek 6 sürücünün alkollü araç kullanmaktan dolayı sürücü belgesine el konulduğunu, 29 sürücüye ilgili maddelerden ceza işlem uygulandığını ve bir aracın trafikten men edildiğini belirtti.

Vatandaşlarımızın can güvenliğinin birinci öncelikleri olduğunu söyleyen Karataş, trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araç ve sürücüleri üzerine denetimlerin etkin ve sürekli bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Öte yandan, emniyet görevlilerinin denetimlerini değerlendiren Gümüşhaneliler; denetimlerden memnun olduklarını ve denetimlerin devam etmesi gerektiğini belirttiler.

 

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.