DR. ÖĞRT.ÜYESİ SİNAN ÇAKMAK’IN BAŞARISI

Dakik Proje Koordinatörlüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Gençlik Spor Bakanlığı, Akdeniz Üniversitesi ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu paydaşlığında “Yaşamak” temalı Kısa Film Festivali düzenlendi.

Antalya’da gerçekleştirilen kısa film festivaline jüri üyesi olarak katılan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo; Televizyon Sinema Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sinan Çakmak, aynı zamanda düzenlemiş olduğu kişisel sergisi ile organizasyona katkıda bulundu.

Şu ana kadar eserleri 28 ulusal ve 16 uluslararası sergi organizasyonunda yer almış olan Çakmak’ın “Yaşamsal İzler” başlıklı kişisel sergisi, ünlü ses sanatçısı Azerin başta olmak üzere birçok ünlü konuk ve sanatsever tarafından beğeni ile karşılandı.

Afetlerde, dayanışma, yardımlaşma, paylaşım, birlik, beraberlik duygularına ve afetler sonrasına hazırlıklı olmak gibi konulara dikkat çeken kısa film yarışmasının gala ve ödül töreninde, yarışmaya katılarak, dereceye giren filmler seyirciyle buluşturuldu. Aynı zamanda ünlü sanatçı Azerin ve dünyaca ünlü piyanist Cavit Abidov bir resital verdi. Yarışmada sunulan kısa film gösterimlerinin ardından ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada üçüncülük ödülü Serpil Altın’ın “Yüzmeyi öğreniyorum” adlı filmine, ikincilik ödülü Giresun Üniversitesi Giresun Gençlik Merkezi öğrencilerinin çektiği “Karanlık” adlı filmine gelirken, birincilik ödülünü ise Ozan Takış’ın çektiği “Fotoğraf” adlı filme verildi.

Başarılarından dolayı Dr. Öğr. Üyesi Sinan Çakmak’ı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek: “Gümüşhane Üniversitesi olarak yıl boyunca çeşitli festivallere katılıp büyük ödüller aldık. Aldığımız bu ödüller bir yandan üniversitemizin başarısına katkı sunarken, aynı zamanda öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin de tecrübe kazanmasını sağladı. Dr. Öğr. Üyesi Sinan Çakmak hocamız Antalya’da gerçekleştirilen kısa film festivaline jüri üyesi olarak katıldı ve orada da ‘Yaşamsal İzler’ başlıklı bir sergi açarak, büyük beğeni topladı ve ilgi gördü. Üniversitemizin adını katıldığı etkinlikte duyuran hocamızı bu çalışmasından dolayı kutlar, başarılarının devamını dilerim” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 03.02.2020