GÜDEF BAŞKANI OLGUN, 2020'NİN İLK GÜNÜNÜNDE GÜMÜŞHANE BASININA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

İstanbul’da kurulu olan Gümüşhane Dernekler Federasyonu  ( GÜDEF ) in Genel Başkanı Vahit Olgun,  2020 yılının  ilk gününde Gümüşhane’de basın mensupları ile bir araya geldi.

1 Ocak 2020 Çarşamba günü Gümüşhane Merkez İlçede Onbirkardeşler Restoranda yapılan yemekli toplantıya GÜDEF Genel Başkanı Vahit Olgun, GÜDEF Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Çoban ve GÜDEF Başkan Yardımcısı ve GÜDEF Gümüşhane  Temsilcisi Salim Koca ile Gümüşhane merkez ilçede yayın yapan yazılı basın temsilcileri, İnternet gazetesi temsilcileri ve ulusal ajans temsilcileri katıldı.

GÜDEF Başkanı Vahit Olgun toplantıda yaptığı konuşmada öncelikle basın mensuplarının yeni yılını ve gelecek “10 Ocak Çalışan Gazeteciler” günlerini kutladı.

Başkan Olgun; GÜDEF’in özellikle 2019 yılındaki çalışma ve organizasyonlarını değerledirdiği konuşmasında GÜDEF’İN yaptığı organizasyonlarla Tüm Türkiye’de adından söz ettiren saygın bir kuruluş olduğunu belitti.

2019 yılında İstanbul’da yaşanan seçim ortamlarına rağmen GÜDEF olarak partiler üstü bir konumda Gümüşhanelilere yakışan bir olgunlukta hareket ettiklerini belirerek, özellikle Yenikapı’da organize ettikleri “Gümüşhane günleri” başta olmak üzere, kısa bir süre önce icra ettikleri Gümüşhaneli 300 öğrencinin İstanbul ve Çanakkale gezileriyle GÜDEF olarak tarihi sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdiklerini belirtti.

GÜDEF olarak organze ettikleri “Geleceğe Yolculuk” projesinin ulusal TV kanallarındaki yayınlarından da örnekler gösteren Genel Başkan Vahit Olgun, bu tür sosyal sorumlulık çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini belirterek bundan sonraki önceliklerinden bir tanesinin de hiç Gümüşhane’ye gitmemiş Gümüşhaneli çocukları Gümüşhane’ye götürüp gezdirmek olduğunu belirtti.

2020 yılında GÜDEF’in kongresinin de yapılacağının altını çizen Olgun, 140 Gümüşhaneli derneğin oluşturduğu GÜDEF’le Gümüşhanelileri en iyi şekilde temsil etmek için tüm üyeleriyle gece gündüz demeden canla başla çalıştıklarını ifade ederek, GÜDEF üyeleri başta olmak üzere Gümüşhaneli 140 derneğin yönetici ve üyelerine teşekkür etti.

Toplantıda söz alan gazeteciler de çalışmalarından ve başarılarından dolayı GÜDEF Genel Başkanı Vahit Olgun ve ekibine teşekkür ettiler.