Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü’nden Kent Merkezindeki Vatandaşlara Kolaylık

Gümüşhane Valiliği yaptığı yazılı açıklamayla Eski Köprübaşı Karakol binasında da yine vatandaşların müracaatlarının alınmasına devam edildiğini belitti.

Gümüşhane Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyledir:

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği yaklaşık 80 Yıldır İlimiz Karaer Mahallesi Atatürk Caddesindeki binasında hizmet vermekte iken bu hizmet binasının fiziki şartlarının günümüz koşullarında ihtiyaca cevap verememesi sebebiyle İlimiz Bağlarbaşı Mahallesi Kazım Karabekir Caddesindeki, Şehit Başpolis Olgun Gülay Ek hizmet binası zemin katında faaliyetine başlamıştır.

Polis Merkezi Amirliğine bağlı 1 ekip gerekli adli işlemleri takip etmekte, yine bölgeye gelen Adliye ve Devlet Hastanesi ile koordineli olarak hizmetlerine devam etmektedir. 

Tarihi Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği binasında ise Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Devriye Ekipler Amirliği hizmet vermeye başlamıştır.

Değerli vatandaşlarımız 112 Acil Çağrı Merkezini aradıklarında, ekiplerin bu noktadan ihbar edilen lokasyona sevki gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kendi imkanları dahilinde şehrin merkezinde bulunan eski Köprübaşı Polis Merkezi Amirliğine müracaat etmek isteyen vatandaşlarımız da burada görevli Devriye Ekipler Amirliği vasıtası ile gerekli müracaatları değerlendirilecek ve eskiden olduğu gibi müracaatlarının adli mercilere ulaştırılması sağlanacaktır.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ BASIN MÜDÜRLÜĞÜ – 11.01.2022