Gümüşhane İçin Yeni Bir Zenginlik. Kürtünüler Derneği Kuruldu - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

15 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane İçin Yeni Bir Zenginlik. Kürtünüler Derneği Kuruldu

Giriş Tarihi: 07 Haziran 2024 - 11:23

Son Güncelleme: 07 Haziran 2024 - 11:23

Daha önce Kürtün Platformu olarak bir dizi toplantı ve etkinlik yaparak dernekleşme kararı alan Kürtünlüler dernekleşme sürecini tamamladılar.

On kurucu üyenin başvurusu sonrası Kürtünlüler Derneği, Gümüşhane Valiliği  İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nün onayı ile resmen kurulmuş oldu.

Kemal Şükrü Sevindik’in kurucu başkan olduğu Kürtünlüler Derneği kurucu yönetimi Murat Koca, Faruk Ünlü, Mustafa Şatır, Turgut Kır, Adil Karakaş, Şaban Çakmak, Onur Çak, İbrahim İbili ve Yakup Tüfekçi’den oluştu.

Resmen kuruluşunun ardından Kürtünlüler Derneği kurucu yönetim kurulu ilk toplantısını Ramada Otel’de gerçekleştirerek bir yol haritası hazırladı.

Yönetim Kurulu başkanı Kemal Şükrü Sevindik toplantı sonunda; Önce Kürtün’den başlayarak merkezi ve yerel yöneticilere bir dizi ziyaret ile bilgilendirme yapmak ve ortak hareket alanlarımızı tespit etmek istiyoruz.  Ardından ise şehir merkezindeki STK’lara aynı türden ziyaretler ile tanışmak, dayanışma ve birlikte hareket zemini tesis etmek istiyoruz. İkincil olarak ise şehir merkezinde rahat ulaşılabilir, rantabl kullanıma uygun dernek merkezini hizmete açmak istiyoruz”  dedi.

image_print

HABERLER