GÜMÜŞHANE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM DEĞERLENDİRMESİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM DEĞERLENDİRMESİ

Giriş Tarihi: 01 Ekim 2019 - 21:32

Son Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 21:32

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Liselere Giriş Sınavı LGS değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan başkanlığında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Ortaokul müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda Liseye Geçiş Sınavı LGS sonuçlarının değerlendirme sunumu Şube Müdürü Oltan Balyemez tarafından yapıldı.

Okul ve ders bazında incelenmesinin yanı sıra proje çalışmaları, sosyal kültürel faaliyetler gibi konular analiz edildi.

Yaklaşık üç saat süren toplantıda geçtiğimiz eğitim öğretim yılının değerlendirmesinin ardından 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için yapılan hazırlıklar ile yapılacak iş ve işlemler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

TEKNOFEST’e Gümüşhane’nin Adını Yazdırdık

Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Ülkemizin en güzel örneklerinin sergilendiği, hayallerinin peşinden koşup bunu gerçeğe dönüştürmeye çalışan gençlerimize ışık tutan bu ve benzeri etkinliklerin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 17-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen TEKNOFEST’e “Demir” teknoloji takımı olarak “İnsanlık Yararına Teknoloji”, “Sağlık” kategorisinde hazırladıkları “Epilepsi Nöbetlerinden Haberdar Olmak Mümkün mü?” projesi ile Türkiye birincisi oldu. TEKNOFEST,e Gümüşhane’mizin adını yazdıran Bilim Sanat Merkezi Müdürü Vahdettin Eroğlu, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Işıl Balki ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca TEKNOFEST,e katılan Gaziapaşa Ortaokulu öğrencilerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” Dedi.

Doğan, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında tüm ortaokul müdürlerinin ilk olarak Liseye Giriş Sınavı LGS sınavına girecek olan 7.ve 8.sınıf öğrencilerinin bir potayla izlenmesi gerektiğini, yapılan yazılı sınavların, deneme sınavlarının, il geneli sınavların komisyon kurulup hangi derste eksiğiz, hangi derste sürekli yanlış yapılıyor vb. konularda çalışmalar yapılmasını söyledi.

GümüşHANEler Okuyor Projesi

 GümüşHANEler Okuyor Projesi kapsamında her gün dersten önce 20 dakika kitap okunması gerektiği vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Bu kapsamda geçen yıl İlimiz olarak ilk kitap fuarı yapıldı. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında da Valiliğimiz ve Belediyemizin destekleri ile bu konuda daha fazla çalışma yapacağını ifade etti.

Öğrenci Derse Gelmediği Fark Edildiğinde Velisine Bildirilecek

Sözlerine öğrenci devamsızlığı ile devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Bu konuda mümkün mertebe öğrenci derse gelmediği fark edildiği an veli mutlaka bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi. Veli ziyaretlerinde yine aynı şekilde 7.ve 8. Sınıfta okuyan öğrencilerin velilerin toplantıya mutlaka katılması gerektiğini, eğer veli katılamayacaksa velilerin evlerine ziyaret edilmesi gerektiğini söyledi.

Cep Telefonlarının Okullarda Kullanılması Engellendi

Teknoloji Bağımlılığı konusunda cep telefonunun okullarda kullanılmasının engellendiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Uyguladığımız Bu proje Bakanlığımızca da paylaşıldı. % 80 oranında başarı sağlandı ve bu uygulamamız diğer illere de örnek bir pilot uygulaması olmuştur.

Rehberlik Araştırma Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oltan Balyemez, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Ortaokul müdürleri katıldı.

KAYNAK: Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü – 01.10.2019

image_print

HABERLER