![](https://i0.wp.com/gumushanedenhaber.com/wp-content/uploads/2020/02/son-dakika.jpg?fit=860%2C440&ssl=1)
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine bağlı Kızılca köyünde koronavirüs nedeniyle karantina edildi.
Konu ile ilgili olarak Gümüşhane Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden 11 Ağustos 2020 Salı günü yapılan yazılı açıklama şöyledir:
“İlmiz Kelkit İlçesi Kızılca Köyü’nde koronavirüs (covid 19) testi pozitif çıkan 5 kişiyle temaslı 23 kişi tespit edilmiş olup, filyasyon çalışmaları neticesinde; kamu sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla söz konusu köyde bugün saat 18.00’den itibaren karantina tedbiri uygulanacaktır.”