![](https://i0.wp.com/gumushanedenhaber.com/wp-content/uploads/2018/09/41457985_1830744613684175_2394125881594347520_n.jpg?fit=670%2C336&ssl=1)
Muntazam bir fiil fâilsiz olmaz,
Mânidar bir kitap kâtipsiz olmaz,
San’atlı bir nakış Nakkâşsız olmaz.
Her yaratılan canlı ve cansız varlıkta olduğu gibi; insanı hayrette bırakıp, “ALLAHUEKBER” dedirten meşe palamudundaki bu sanat harikalığı da Allah’ı anlatıyor. Çünkü; her yaratılan eser Allah’ın bir eseri, Allah’ın bir nakşıdır.
Öyle ise;
İnsanın vazife-i asliyesi; Allah’ı tanıyıp, iman etmek ve O’na ibadet ve itaat etmektir.
(Fotoğraf: Emin Yılmaz)