GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NİN ULUSLARARASI FOLKLOR AÇILIMI

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NİN ULUSLARARASI FOLKLOR AÇILIMI
100 views
13 Eylül 2017 - 22:50

*Gümüşhane Üniversitesi Halkoyunları Ekibi, Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde düzenlenecek olan Uluslararası Folklor Festivali’ne katılacak.

13-17 Eylül 2017 tarihlerinde Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde düzenlenecek olan festivale katılmak üzere, Gümüşhane Üniversitesi Halkoyunları Ekibi’nden 35 kişilik bir öğrenci grubu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Can ve Okutman Necati Yılmaz ile birlikte Bulgaristan’a hareket etti.

Gümüşhane Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinden öğrencilerin katılımıyla oluşturulan halkoyunları ekibinin gittikleri yerlerde birer kültür elçisi görevi gördüklerini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Bayram: “Gümüşhane Üniversitesi olarak Bulgaristan’da düzenlenecek olan festivale katılım sağlayacak öğrencilerimiz oraya gösteri yapmanın yanı sıra, kültürel etkileşimde bulunmak üzere gidiyorlar. Halkoyunları Ekibimizin yarışmada en iyi dereceyi alarak hem Gümüşhane Üniversitesi’ni hem Gümüşhane’yi ve hem de Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edip, bizleri gururlandıracağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

(Kaynak: Niyazi Poyraz – Gümüşhane Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü – 13.09.2017)

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.