TARİHİ GÜMÜŞHANE LİSESİ’NDE SON DERSİ MEZUNLAR YAPTI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

TARİHİ GÜMÜŞHANE LİSESİ’NDE SON DERSİ MEZUNLAR YAPTI

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2017 - 14:21

Son Güncelleme: 10 Eylül 2017 - 14:21

Gümüşhane’nin en köklü lisesi, Gümüşhane’deki birçok değerin yetiştiği lise olan ve eğitim kampüsü şeklinde binası yenilenerek daha modern bir binada eğitime devam edecek Gümüşhane Lisesi’nde yıkılacak binada son dersi ve son töreni Gümüşhane Lisesi mezunları yaptı.

2015 yılında 1981 ve 1982 mezunlarından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve YÖK üyesi Prof.Dr. Hasan Nuri Yaşar ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Abuzer Kendigelen’in öncülüğünde kurulan “Gümüşhane Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği” ile Gümüşhane Lisesi Müdürlüğü tarafından 9 Eylül 2017 Cumartesi günü ortaklaşa düzenlenen geleneksel mezunlar buluşması aynı zamanda buruk bir vedaya da sahne oldu.

Okul ve pansiyon binasında yüzlerce anısı olan mezunlar, hem anılarını tazeleyip eski dostları ile hasret giderirken hem de yaşanmışları saklayan okul binalarını aynı şekilde tekrar göremeyecek olmanın hüznünü yaşadılar.

Okul Müdürü Rasim Keleş’in konuşması ile başlayan programda, okulda en uzun süre görev yapan okul müdürü olan Belediye Başkan Yardımcısı ve Dernek Başkanı Yusuf Erdem dernek ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Mezunların yaptığı konuşmalarda, mezunlar buluşmasının 2018 yılında Ağustos ayının son haftasında , okulun mezunlar için yaptığı hamsi şölenin de 2018 Ocak ayında karne dağıtım haftasına yapılması kararlaştırıldı.

Konuşmalardan program okul bahçesinde yapılan ikram, davul zurna eşliğinde halkoyunları, müzik eğlence, geçmişin yâd edilmesi ve gelecek yıl buluşma kararı ile sona erdi.

 

image_print

HABERLER