2020 YILININ GÜMÜŞHANE AHİSİ, KALFASI VE ÇIRAĞI BELLİ OLDU - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

26 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

2020 YILININ GÜMÜŞHANE AHİSİ, KALFASI VE ÇIRAĞI BELLİ OLDU

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2020 - 23:30

Son Güncelleme: 17 Eylül 2020 - 23:30

Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odası (GESOB) ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün organize ettiği Ahilik Haftası programları kapsamında Covid-19 tedbirleri sebebiyle sınırlı katılım ile Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ziyaret edildi.

Ziyarete Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, GESOB Başkanı Beyler Kara, Ticaret İl Müdürü Mürsel Yaşar ve yılın ahisi seçilen Kemal Kara, yılın kalfası İsa Duman ve yılın çırağı Miraç Ayvaz katıldı.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek tarafından Gümüşhane’de “Yılın Ahisi” seçilen berberlik mesleğini 30 yıldır icra eden Kemal Kara’ya, Yılın Kalfası seçilen ve Kuru Temizlemecilik mesleğini 17 yıldır icra eden İsa Duman’a ve Yılın Çırağı seçilen ve Aşçılık mesleği icra eden Miraç Ayaz’a günün anısına plaket ve onur belgesi takdiminde bulundu.

GESOB Başkanı Beyler Kara, ziyaretlerinde Ahilik kültürünün önemine dikkat çekti. Kara, Ahilik Kültür Haftası ile ilgili bilgiler vererek ziyaret anısına Vali Kamuran Taşbilek’e hediye takdiminde bulundu.

image_print

HABERLER