30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI GÜMÜŞHANE KUTLAMALARI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Eylül 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI GÜMÜŞHANE KUTLAMALARI

Son Güncelleme :

30 Ağustos 2018 - 12:03

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıl dönümü nedeniyle Gümüşhane’de ilk tören Gümüşhane Valiliği önünde düzenlendi.

Anıt önü töreninde Vali Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen, Atatürk anıtına çelenk sundular.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına Yüzbaşı Kadir Kurtulmuş günün önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Törenin ardından Vali Okay Memiş valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin ardından bir konuşma yapan Vali Okay Memiş, bu yıl ki 30 Ağustos’un kendileri açısından çok daha anlamlı olduğunu söyledi.

Uzun süredir bölgede devam eden terör operasyonlarında bölgede kırmızı listede bulunan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini anımsatan Vali Okay Memiş şunları söyledi: “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana Gümüşhane jandarmamız, emniyetimiz ile Giresun Bölge Komutanlığı koordinesinde sayıları çok az olan terör örgütüne yönelik operasyonları vatandaşlarımıza neredeyse hiç hissettirmeden devam ettirdik. Bu mücadele sırasında şehitler de verdik. Allah onlara rahmet eylesin. Maçka’da Eren Bülbül yavrumuz ve Ferhat Gedik kardeşimiz. Yine Harmancık tünelinde 2 şehidimiz olmuştu. Yılmadan, sabırla yaptığımız mücadele neticesinde 2 tanesi kırmızı listede olan teröristler başta olmak üzere bertaraf edildiler. Şu anda biz tamamıyla çözüldüklerine inanıyoruz. En büyük gücümüz Sayın Cumhurbaşkanımızın bu mücadeledeki büyük kararlılığı ve İçişleri Bakanımızın tamamen kendini bu işe vakfetmiş olması ve kararlılığı bizlere büyük güç veriyor. Pusudaki jandarma ve polisimiz bu kararlılığın farkında ve bu azimle hareket ediyor. Onun için bu 30 Ağustos’u bölgemiz ve ülkemiz açısından anlamlı bulduğumu ifade etmek isterim.”

(KAYNAK: GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ)

image_print