![](https://i0.wp.com/gumushanedenhaber.com/wp-content/uploads/2019/05/hz.-muhammed.jpg?fit=860%2C440&ssl=1)
Gümüşhane’deki iki Sakal-ı Şerif, Kadir Gecesi (31 Mayıs 2019 Cuma’yı 1 Haziran 2019 Cumartesi gününe bağlayan gece) ziyarete açılacak.
*Sakal-ı Şerifler yılda bir kez ziyarete açılıyor.
*Her iki Sakal-ı Şerif de Padişahlık fermanıyla Gümüşhane’ye geldi.
Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) mübarek Sakal-ı Şeriflerinden iki adeti Gümüşhane’de bulunuyor.
Padişahlık fermanıyla Gümüşhane’ye gelen Sakal-ı Şerifler’in bir adedi Gümüşhane Eşrafından Ahmet Erkan Kocatürk tarafından, diğeri de Avukat A.Halim Mısırlıoğlu tarafından muhafaza ediliyor.
Ahmet Erkan Kocatürk tarafından muhafaza edilen Sakal-ı Şerif, Gümüşhane Bağlarbaşı Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevî Camiinde, Av. A.Halim Mısırlıoğlu tarafından muhafaza edilen Sakal-ı Şerif ise Gümüşhane Süleymaniye Mahallesi’nde Süleymaniye Camiinde her Kadir Gecesi teravih namazından sonra halkın ziyaretine açılıyor.
Her iki Sakal-ı Şerif de Kadir gecesini idrak edeceğimiz yarın akşam (31 Mayıs Cuma akşamı), teravih namazını müteakip adı geçen camilerde ziyarete açılacak.
Gümüşhaneliler olarak; Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Gümüşhane’de misafir olan mübarek Sakal-ı Şerifleri’ni ziyaret edip, salavat getirmek ve bu vesile ile Paygamberimizin (s.a.v.) şefaatini isteme fırsatını kaçırmamak gerekir.
![](https://i2.wp.com/gumushanedenhaber.com/wp-content/uploads/2019/05/169f321b-41cf-4be2-b202-3d369b021326.jpg?fit=761%2C1024&ssl=1)