Alemdar Köyü’nün yeni muhtarı Okan Berker, Vali Tanrısever’e köyün sorunlarını anlattı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Alemdar Köyü’nün yeni muhtarı Okan Berker, Vali Tanrısever’e köyün sorunlarını anlattı

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2024 - 11:33

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2024 - 11:33

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, köy ziyaretleri kapsamında merkeze bağlı Alemdar köyünde muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelerek incelemelerde bulundu.

Vali Tanrısever, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Mesut Bayrak ve DSİ Gümüşhane Şube Müdürü Baki Yalçın’la gittiği köyde Muhtar Okan Berker ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Alemdar Köyü’nün yeni muhtarı Okan Berker Vali Tanrısever’e köyün sorunlarını anlattı.

Önceki yıllarda sel afetine maruz kalan köyde yapılan çalışmaları inceleyen Vali Tanrısever, köyün üst kısmından sel sularının köye ulaşmadan ana dereye akmasını sağlamak üzere çalışma başlatılması için İl Özel İdaresi, AFAD ve DSİ tarafından ortaklaşa çalışma yapılmasını istedi.

Köy ulaşımı sağlayan yolda duvar ve genişletme çalışmalarıyla, eksik kanalizasyon, dere ıslahı, içme suyu sorunlarının çözümleri için beraberindeki yetkililere talimat verdi.

Köy ziyaretlerini peyderpey gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldiklerini, sorunları yerinde görerek çözüm üretme noktasında gayret gösterdiklerini kaydeden Vali Tanrısever, “Bugün köy ziyaretlerimiz kapsamında Alemdar köylülerimizle bir araya gelerek dertlerini ve sıkıntılarını bizzat köylerinde kendilerinden dinledik. Devletimizin imkanları çerçevesinde sorunların çözümü için çaba göstereceğiz. Köylülerimizin yoğun ilgi ve misafirperverliklerine teşekkür ediyorum” dedi.

image_print

HABERLER