Ardahan Valiliği Gerçekleri Açıkladı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

22 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Ardahan Valiliği Gerçekleri Açıkladı

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2022 - 15:23

Son Güncelleme: 19 Nisan 2022 - 15:25

Ardahan’da atıl durumda bulunan “UDHB ARDAHAN” adlı teknenin  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca ilimiz Kürtün ilçesi Özkürtün Belediyesi’ne tahsisi kararı konusunda Gümüşhaneli Ardahan Valisi hemşerimiz Hüseyin Öner’e yönelik başlatılan kararlama algı oprasyonuna son noktayı Ardahan Valiliği bir basın açıklamasıyla olayın gerçek yönünü kamuoyuna duyurdu.

Ardahan Valiliği’nin konu ile ilgili olarak 18 Nisan 2022 Pazartesi günü yayımladığı basın açıklaması şöyledir:

 “Bazı basın organlarında “UDHB ARDAHAN” isimli teknenin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Özkürtün Belediye Başkanlığına devredilmesi kararına ilişkin yer alan haberler nedeniyle aşağıdaki hususların kamuoyu ile paylaşılması gerekliliği hasıl olmuştur.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca UDHB Ardahan isimli teknenin, 2017 yılında Çıldır ilçemizin turizm potansiyelide göz önünde bulundurularak Ardahan İl Özel İdaresi’ne tahsisi yapılmıştır.2018 yılında olumsuz hava şartlarına bağlı olarak oluşan dalgalar neticesinde söz konusu teknenin bağlı bulunduğu iskele yıkılmış olup, ardından iskelenin onarımının yapılması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunulmuştur. Bakanlığımızın bilgi talebi üzerine de iskelenin yıkılması nedeniyle söz konusu teknenin kullanılamadığı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bildirilmiştir.

Bu defa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından UDHB ARDAHAN isimli teknenin Gümüşhane İli Özkürtün Belediye Başkanlığına devri ile ilgili iş ve işlemlere başlanılması Valiliğimize bildirilmiştir. Valiliğimizce ilgili teknenin ilimizde hizmete devam etmesi hususunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Bu itibarla UDHB ARDAHAN isimli teknenin devrine ilişkin tasarruf hakkı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ait olup, Gümüşhane Özkürtün Belediye Başkanlığına devrinin istenmesi tesadüfidir.Sayın ValimizinGümüşhaneli olması gerekçe gösterilerek özellikle bahsi geçen Belediye Başkanlığına devredildiği yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte, öne sürülen illiyet bağı gerçekle en küçük bir ilgisi olmayan yakıştırmadan ibarettir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

****

Gümüşhanedenhaber.com haber sitesi olarak hemşerimiz Ardahan Valisi Hüseyin Öner Bey’le ilgili yapılan her türlü yanlış ve kasti haberi kınıyor, Sayın Valimize görevinde üstün başarılar diliyoruz.

image_print

HABERLER