Bahçeli: "Bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir" - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

7 Aralık 2023 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Bahçeli: “Bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir”

Giriş Tarihi: 04 Nisan 2021 - 15:42

Son Güncelleme: 04 Nisan 2021 - 15:45

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli 103 emekli amiralin darbe çağrışımı içerikli skandal bildirisine sert tepki gösterdi. Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir.” dedi.

Bahçeli resmi twitter hesabından konu ile ilgili olarak şu mesajları paylaştı:

“103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:”

“Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.”

“Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.”

image_print

HABERLER