Bahçeli: Sisi ile kalınmamalı, Esad ile de görüşülmeli - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Bahçeli: Sisi ile kalınmamalı, Esad ile de görüşülmeli

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2022 - 15:12

Son Güncelleme: 22 Kasım 2022 - 15:18

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22 Kasım 2022 Salı günü partisinin TBMM Grup Toplantısında  yapmış oldu konuşmaya; “Bugünkü Grup Toplantımızda, her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin güvenliğini, milli birliğini, siyasi ve ekonomik çıkarlarıyla uluslararası ilişkilerini alakadar eden iç ve dış gelişmeler hakkındaki görüşlerimi sizlerle ve aziz milletimizle paylaşmak arzusundayım” diyerek başladı.

Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı konuşmasında değindiği konulardan biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Katar’da yaptığı görüşme idi.

Bahçeli bu konuda şunları söyledi:

“Değerli Arkadaşlarım,

“Sayın Cumhurbaşkanımızın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’yle Katar’da kurduğu temas doğru bir temastır, bize göre arkası getirilmelidir.

Bununla da kalınmamalı, Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile de görüşme vasatı açılmalı, terör örgütlerine karşı ortak bir irade oluşturulmalıdır.

Türkiye’nin Mısır, Suriye ve Irak’la tarihten gelen çok güçlü bağları vardır ve bilinmektedir.

Biz doğrudan ikili görüşmeleri başlatamazsak bozguncular aramızı iyice açacaklardır.

Ülkemizin komşularıyla yapıcı, müspet, geliştirici ve samimi diyaloglar kurması aynı zamanda 2023’ün hedefleriyle de müzahirdir.”

Kaynak: MHP Genel Merkezi – 22.11.2022

image_print

HABERLER