Başkan Başer, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen üyeliğine seçildi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

19 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Başkan Başer, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen üyeliğine seçildi

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2024 - 18:55

Son Güncelleme: 29 Mayıs 2024 - 18:55

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nin 1. Olağan Meclis Toplantısı Trabzon’da gerçekleşti.

Yapılan seçimli toplantıda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nin başkanı olurken, Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer Encümen Üyeliğine seçildi. Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir ise Denetim Komisyonu üyesi olarak seçildi.

Encümen Üyeliğine seçilen Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kurulduğu 1992 yılından beri Doğu Karadeniz illerimiz arasında iş birliği, tecrübe paylaşımı ve birlikte hareket etme kabiliyeti oluşturabilme yönünde çok önemli bir misyona sahip olan Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nin 1. Olağan Meclis Toplantısının öncelikle ülkemiz, bölgemiz ve belediyelerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Belediyelerimizin sorunlarının çözümüne yönelik çok önemli çalışmalar yürütmenin yanı sıra, belediyelerimizin hak ve hukukunun korunması ve gelişmesi için birliğimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Aramızdaki istişare ve dayanışma neticesinde ülkemiz, bölgemiz ve belediyelerimiz için faydalı hizmetler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Birliğimizin daim olması temennisiyle; Birliğimize seçilen Başkan ve üyelerimize başarılar diliyor, bu oluşumun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Kaynak: Gümüşhane Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü – 29.05.2024

image_print

HABERLER