Başkan Çimen: "Yeni Salı Pazarımız  Bölgenin En  Modern Pazar Yeridir" - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

20 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Başkan Çimen: “Yeni Salı Pazarımız  Bölgenin En  Modern Pazar Yeridir”

Giriş Tarihi: 07 Şubat 2024 - 21:50

Son Güncelleme: 07 Şubat 2024 - 21:50

Gümüşhane Belediye Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen Salı pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla görüştü.

Pazar esnafını tek tek ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Başkan Çimen, Salı pazarından alış veriş yapan vatandaşlarla da sohbet etti.

Başkan Çimen’in ziyaretinde Eşi Gülsen Çimen, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Taş,  Kadın Kolları Başkanı Münire Şeyhoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Umut Tokel ve AK Parti teşkilat mensupları da yer aldı.

Salı pazarı ziyareti sonrası bir açıklama yapan Başkan Çimen şunları belitti:

“Bildiğiniz gibi uzun yıllar şehrin en merkezi yeri ve ana caddelerinden biri Pazar yeri olarak kullanılıyordu. Pazarın kurulduğu Salı günleri şehir içinde bir karmaşa yaşanıyordu. Çünkü; pazarın kurulduğu bölgeden geçen yollar da Pazar dolayısıyla meşgul ediliyordu. insan ve  taşıt trafiği aksıyordu.

Geçen yıl hizmete açtığımız yeni pazar yerimiz Gümüşhane için kalıcı bir yer olmuştur. Atatürk Parkı bitişiğinde 5 bin metrekarelik kapalı ve açık alana sahip olan Pazar yeri sadece Gümüşhane’nin değil bölgenin de en örnek Pazar yerlerinden biri olmuştur. Pazar yerinin bulunduğu binada kapalı otopark yerinin olması, ayrıca, insanların bütün sosyal ihtiyaçlarını giderecek mekanların bulunması, sıcak ve soğuk günlerin şartlarına uygun yapılması çok önemli. Ana karayolundan da bir köprü ile giriş verdiğimiz yeni pazar yerine vatandaşlarımız istedikleri yerden rahatça ulaşıp alışverişlerini de rahatça yapabilmektedirler.  Modern Pazar yerimizin pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza tekrar hayırlı olmasını diliyorum”

image_print

HABERLER