Başkan Ercan Çimen'in Berat Kandili Mesajı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Başkan Ercan Çimen’in Berat Kandili Mesajı

Giriş Tarihi: 06 Nisan 2020 - 18:45

Son Güncelleme: 06 Nisan 2020 - 18:45

Gümüşhane  Belediye Başkanı Ercan Çimen, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında İslam aleminin, ülkemizin ve insanlığın üzerinde bulunan her türlü olumsuzluklardan beratına, On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi Berat Kandilinizi tebrik ediyorum dedi.

Ülkemizin, islam aleminin ve tüm insanlığın üzerinde bulunan her türlü sıkıntıyla başa çıkabilmesi, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ten korunması, tüm hastaların şifa bulması için dua edilmesini belirten Başkan Çimen, ” Mübarek Berat Kandili, bizlere kırılan kalpleri onarma, dargın duvarları yıkma, kinden nefretten uzaklaşma imkanı sunuyor. Gönüllerimizin merhametle  dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hakim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Ramazan-ı Şerif´i müjdeleyen bu anlamlı gece,  birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye  imkan veriyor. Mübarek Berat Kandili, Yüce Allah´ın huzurunda yenilenme gecesidir. Ramazan´ı Şerife, günah ve yüklerimizden beraat ederek girme gecesidir. Aziz milletimizin, Gümüşhaneli hemşerilerimizin ve tüm islam aleminin On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif´in müjdecisi  Berat Kandili´ni tebrik ediyor, birlik, beraberlik, barış ve huzur dolu bir Ramazan ayına sizlerle birlikte ulaşmayı diliyorum.” dedi.

image_print

HABERLER