BAŞKAN NAS’TAN SERT İKAZ: “İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ YIRTIN ATIN” - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

26 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

BAŞKAN NAS’TAN SERT İKAZ: “İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ YIRTIN ATIN”

Giriş Tarihi: 01 Aralık 2020 - 23:13

Son Güncelleme: 01 Aralık 2020 - 23:16

Gümüşhane’de CEDAW ve İstanbul Sözleşmesi Çerçevesinde 4.000’i Aşkın Dosya Var.”

“Sinsi Sözleşmeleri Yırtıp Atın”

Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas Türk aile yapısını temelden sarsan CEDAW ve İstanbul Sözleşmesi gibi batı dayatması sözleşmelerden bir an önce çıkılması gerektiğini ifade ederek, “Sinsi sözleşmeleri yırtıp atın” dedi.

Manevi tahribatı önlemek, sağlıklı toplumun sigortası olan aile müessesesini korumak için devletimizin bu tür sözleşmelerin altında bulunan imzalarını acilen geri çekmesi gerektiğini kaydeden Nas, “Sadece kadınlara değil, hiçbir canlıya şiddet uygulanmasına, zulmedilmesine asla rıza gösterilemez. Hanımlarımız bizlere Cenab-ı Allah’ın özel emanetleridir. Bu sebeple psikolojik ve fiziksel anlamda zarar görmelerine kesinlikle müsaade edilmemeli ve bunun için gerekli her türlü tedbir alınmalıdır. Ancak kadınlara şiddet uygulanmasının önüne CEDAW ve İstanbul Sözleşmesi gibi asıl maksadı farklı olan, batı dayatması, sinsi sözleşmelerle geçmek mümkün değildir” diye konuştu.

“Sözleşme İle Kadına Şiddet 4 Kat Arttı”

İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlüğe girmesinden bu güne kadına şiddetin 4 kat arttığını hatırlatan Ziya Nas,  yaptığı açıklamada; “İstatistikler açık bir şekilde ortadadır. İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Kanun öncesinde 2011 yılında ülkemizde maalesef 121 kadın erkekler tarafından öldürülmüş iken, bu sözleşme ve uzantısı kanunlar çıktıktan sonra; 2015-2016 yıllarında bu sayı 300’lere çıkmış, 2019 yılında ise kadın cinayetleri 2011 yılına göre tam dört kat artarak 474’e yükselmiştir. Bu gerçek açık bir şekilde gösteriyor ki; İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun kadınları korumuyor, aksine maruz kaldıkları şiddetin artmasına sebep oluyor. Bu durumun derhal düzeltilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

“Gümüşhane’de 4.000’i Aşkın Dosya Var”

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü verilerine göre Gümüşhane gibi küçük ölçekli bir şehirde dahi 4.000’i aşkın dosyanın bulunmasının durumun vahametini gösterdiğini dile getiren Başkan Nas, “Şehrimizde olsun, ülkemizde olsun, sözleşmelere imza atmış diğer ülkelerde de kadına yönelik şiddetin önlemediği açıkça ortadadır. Bu sözleşmelerle; millet olarak bizi biz yapan temel değerlerimiz hiçe sayılmakta, ‘kadına yönelik şiddeti önleme’ ve ‘toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama’ adı altında ‘cinsiyetsiz toplum’ oluşturulmak istenmektedir. Bu sözleşmeler; yeni nesillerimizi ifsad etmek, ahlaki erozyona yol açmak, aile yapımızı çökertmek için kurgulanmıştır. Bu sözleşmeden bir an evvel çıkılması “Yerli ve milli” bir kimlik taşıdıkları iddiasında bulunan AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin bu memlekete yapacağı en hayırlı işlerden bir tanesi olacaktır” dedi.

“6284 Yeniden Düzenlenmeli”

İstanbul Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılan ve kadınları korumadığı gibi yuvaları yıkan 6284 sayılı kanunun da ailenin devamlılığını merkeze alan, milli ve manevi kimliğimize uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesinin elzem olduğunu vurgulayan Nas,  “Yeniden Refah Partisi olarak Milletimizin hissiyatına tercüman oluyoruz ve uzun zamandan beri olduğu gibi bir kez daha Sn. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm devlet yetkililerine bu çok hayırlı ve hayati adımları en kısa sürede atmaları için çağrıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanlığı01.12.2020

image_print

HABERLER