Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı vefat etti - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Mehmet Fırıncı vefat etti

Giriş Tarihi: 03 Ekim 2020 - 14:15

Son Güncelleme: 03 Ekim 2020 - 14:16

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Mehmet Fırıncı, tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında vefat etti.

Asıl adı Mehmet Nuri Güleç olan, aynı zamanda İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı olan Mehmet Fırıncı, bir süredir Bahçelievler’deki özel bir hastanede rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Durumu son günlerde gittikçe ağırlaşan ve böbrek rahatsızlığı da yaşayan Fırıncı, bu sabah hayatını kaybetti.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfından yapılan açıklamada, “Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi muhterem Mehmed Fırıncı ağabey Hakkın rahmetine kavuştu. 92 yıllık ömrünü Kur’an ve iman hizmetinde geçiren, tevazuu, şefkati, nezaketi ile gönüllerde taht kuran, asrımızın mühim bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur’ların neşriyatında ve birçok dünya diline çevrilmesinde çok önemli hizmetler gören muhterem ağabeyimizi Rahmet-i Rahmana uğurladık. Cenaze namazı 4 Ekim Pazar günü öğle namazında Eyüp Sultan Camiinde kılınacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Eyüp Sultan Cami haziresine defnedilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Fırıncı’nın vefatından duyduğu üzüntüyü sosyal medya hesabından dile getirerek, “Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet makamı Alî olsun” dedi.

******

www.gumushanedenhaber.com haber sitesi olarak biz de Merhum Mehmet Fırıncı Ağabeye Allah’tan rahmet diliyoruz.

Ruhu için El fatiha.

HABER KAYNAKLARI: İstanbul İlim ve Kültür Vakfı, Anadolu Ajansı, TRT HABER

image_print

HABERLER