BİLİM ADAMLARI IĞDIR’DA “YARATILIŞI VE ALLAH’I” KONUŞACAKLAR - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Haziran 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

BİLİM ADAMLARI IĞDIR’DA “YARATILIŞI VE ALLAH’I” KONUŞACAKLAR

Son Güncelleme :

20 Ekim 2019 - 16:32

Onursal Başkanlığını Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın yaptığı ve Iğdır Üniversitesi ile birçok Sivil Toplum Kuruluşu (STK) tarafından ortaklaşa düzenlenen “III. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi” 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Iğdır Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Bilindiği gibi “Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi” nin birincisi 2017 yılında Urfa Harran Üniversitesi’nde  ikincisi 2018 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde yapılmıştı.

ÇELEBİ: KONGRE BİLİM DÜNYASINDA BÜYÜK İLGİ İLE KARŞILANDI

Kongre Başkanı Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi kongrenin amacı ve gösterilen ilgi hakkında şunları ifade etti:

 “Bu kongrenin amacı; alanında uzman ve seçkin bilim insanlarını bir araya getirerek sunacakları bildirilerle bilimler ışığında yaratılış gerçeği konusunda bilim camiasının düşünce ufkuna katkı sağlamak, bilimsel verilerle milli ve manevi değerlerimizi güçlendirerek gerçeğe ulaşmaktır. Üniversitemizde gerçekleştirilecek kongre, yurt içindeki ve yurtdışındaki bilim dünyasında büyük bir ilgiyle karşılandı. Gönderilen bildiriler arasından, hakem değerlendirme süreci sonucunda 130’dan fazla bildiri kabul edildi.  Kongreye, 12 seçkin bilim insanı davetli konuşmacı olarak katılacak. 5 salonda 38 oturum ve 130’dan fazla sunum yapılacak. Bildirilerin özetleri İngilizce ve Türkçe olarak kitaplaştırıldı. Kongre günü basılmış özet bildiri kitabı ve kongreye özel olarak hazırlanan belgesel filmi içeren CD katılımcılara takdim edilecek. Kongre katılımcılarının kongreye büyük ilgi göstermesi, hem Iğdır ilimizin hem de Üniversitemizin tanıtımına olumlu katkı yapacak. ”

Kongrenin açılış töreni, 24 Ekim 2019 Perşembe günü saat 09:00 da yapılacak. 25 Ekim Cuma günü de kapanış konuşmaları gerçekleştirilecek ve sonuç bildirgesi açıklanacak. Kongre hakkında detaylı bilgi için linke tıklayınız.

http://bilimveyaratilis.igdir.edu.tr/anasayfa

image_print