BU ÖNEMLİ ZİRVEYE GÜMÜŞHANELİ İŞ ADAMLARINDAN KATILAN OLDU MU? - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

4 Ağustos 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

BU ÖNEMLİ ZİRVEYE GÜMÜŞHANELİ İŞ ADAMLARINDAN KATILAN OLDU MU?

Son Güncelleme :

04 Aralık 2019 - 13:31

23 ülkeden bine yakın katılımcının hazır bulunduğu 4. Uluslararası İpekyolu İşadamları Zirvesi 27-29 Kasım 2019 tarihlerinde Trabzon’da yapıldı.

Organizasyon Hazine ve Maliye Bakanlığı himayelerinde, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi,  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği işbirliğinde yürütüldü.

Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna-Hersek, Çin, Fas, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Rusya, Sri-Lanka, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Yunanistan’dan yetkililerin  ve iş adamlarının katıldığı toplantıda bine yakın katılımcı hazır bulundu.

4.İpekyolu İş Adamları Zirvesi’ne Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, TOBB’un yurt dışındaki bir başka toplantısında görevli olduğu için katılamazken, toplantının açılışına Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamuran Gündüz ile Genel Sekreter Lütfi Kılıç katıldılar.

Katılım çağrı duyurusu  günler önce http://www.trabzonsilkroad.org  internet sitesi aracılığı yapılan ve Erzincan – Trabzon demiryolu gibi Gümüşhane’yi de çok yakından ilgilendiren  konuların da ele alındığı zirveye Türkiye genelinde kurulu olan Gümüşhane İş adamları  ile ilgili STK’lardan yetkililerin ve bireysel olarak Gümüşhaneli iş adamalarının katılıp katılmadığı merak konusu oldu.

image_print

HABERLER