GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

BU YURT İNŞAATİ NE ZAMAN BİTECEK

283 views
07 Ağustos 2020 - 8:53

Bin Kişilik Öğrenci Yurdunda Açılış Belirsizliği Devam Ediyor.

Gümüşhane Bağlarbaşı mahallesinde  11 Eylül 2017  tarihinde yapımına başlanan ve sözleşmesi gereği 28.05.2019 tarihinde bitmesi gereken  1000 kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurdunun ne zaman açılacağının belirsizliği devam ediyor.

29.784.000,00 Tl sözleşme bedelli yurt inşaatının sözleşme bitiş tarihi üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen yurt inşaatında çalışmalar hala devam ediyor.

Sözleşmedeki bitiş tarihi Türkiye’de koronavirüs salgının başlama tarihinden en az 6 ay önce olmasına rağmen yurt binasının zamanında bitirilmemiş olmasının Gümüşhane Üniversitesi’nde eğitim öğretim gören öğrencileri olumsuz yönde etkilemesinden endişe ediliyor.

Öte yandan Koronavirüs salgınından dolayı Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan “Covıd-19 Salgın Yönetimi Ve Çalışma Rehberi” nde  Kredi Yurtlar Kurumuna Bağlı Yurtlarda yurtta kalacak kişi sayısı her 6 metrekareye bir kişi olacak şekilde sınırlandırıldı.

Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen 6 metrekareye bir kişi uygulaması sonrası Gümüşhane’deki yurtlarda kapasite sorunu yaşanması durumunda 1000 kişilik yeni yurdun bir an önce hizmete girmesi acillik kazanmış olacak.

Gümüşhaneli vatandaşlar ise 1000 kişilik yurdun bir an önce hizmete girmesi için yetkilileri olaya el atmaya çağırıyor.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.