Çanakkale’ye Gidecek Bayrağımız Gümüşhane’de - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

27 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Çanakkale’ye Gidecek Bayrağımız Gümüşhane’de

Giriş Tarihi: 03 Mart 2021 - 23:33

Son Güncelleme: 03 Mart 2021 - 23:33

‘Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak’ Etkinliği Kapsamında Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in katılımlarıyla Gümüşhane’de Bayrak Teslim Töreni Düzenlendi.

Çanakkale Zaferinin 106.yıldönümü ve Şehitler Gününde 81 ilden 81 bayrağı Çanakkale’de buluşturmak üzere hayata geçirilen projede Bayburt’tan getirilen bayrak Gümüşhaneli öğrenciye teslim edildi.

 “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” projesi ile ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek yurdun her köşesinden buraya giden askerleri, şehitleri, gazileri temsilen 81 ilden 81 bayrak gençler aracılığıyla Çanakkale Şehitliğine götürülecek.

Yaprak İnanç adlı öğrenci, Bayburt’tan getirdiği Türk Bayrağını Gümüşhane’de Muhammed Efe Özdamar’a Vali Kamuran Taşbilek’in huzurunda teslim etti.

Törende konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek şunları söyledi, “18 Mart’ta Çanakkale’de şehitlerimizle buluşturulacak bir bayrağın taşınması öğrencilerimize verilmiş bir onur görevi. Bugün Bayburt ilimizin değerli temsilcileri değerli evladımızla beraber getirdikleri bu mübarek Türk bayrağını bugün bizim şahitliğimizde Gümüşhaneli güzel evladınıza teslim edecek. Gümüşhaneli evladımız da Türk Bayrağını onur görevi olarak kendisinde muhafaza edip Giresun ilinde teslimi yapana kadar emaneti kendinde tutacak. Şehitlerimize, şühedamıza gösterdikleri saygı, hürmetten ve topyekün bütün vatan evlatlarını sahiplenmelerinden dolayı Bakanlığımıza şükranlarımızı iletiyoruz”

Vali Taşbilek’in konuşmasının ardından Baynurtlu öğrenci Yaprak İnanç ile Gümüşhaneli öğrenci Muhammed Efe Özdamar Türk bayrağını öperek devir teslim yaptılar.

Türk bayrağı Gümüşhane’den Giresun’a götürülecek.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE OLAY GAZETESİ – 03.03.2021

image_print

HABERLER