ÇOK ŞÜKÜR. CUMHURBAŞKANIMIZ, İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SOYLU'NUN İSTİFASINI KABUL ETMEDİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

ÇOK ŞÜKÜR. CUMHURBAŞKANIMIZ, İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SOYLU’NUN İSTİFASINI KABUL ETMEDİ

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2020 - 0:03

Son Güncelleme: 13 Nisan 2020 - 0:38

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun istifasını uygun bulmadığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından açıklama geldi. 

Açıklamada şöyle denildi: 
 
“15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

HABERE YORUM

Sayın Cumhurbaşkanım;

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmemekle bu milletin hissiyatına tercüman oldunuz. Sizlere müteşekiriz.

Sizin gibi hayatını vatanı ve milleti için feda eden bir kahraman Anadolu Evladı Sayın Süleyman Soylu Bakanımız inşallah bundan sonra da siz değerli Cumhurbaşkanımızla bu millete ve vatana çok büyük hizmetler yapacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanım;

PKK’sından FETÖ’süne kadar iç ve dış tüm terör örgütlerinin ve hainlerin korkulu rüyası olan Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ya gösterdiğiniz bu hüsn-ü kabul nedeniyle sizlere tekrar teşekkür ediyoruz.

Allah yolunuzu açık etsin. Allah yardımcınız olsun. Sizleri çok seviyoruz.

HASAN PİR / GÜMÜŞHANEDEN HABER GENEL YAYIN YÖNETMENİ

image_print

HABERLER