GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

COŞKUN TUNCER, GÖRME ENGELLİLERE SES OLDU

92 views
09 Ocak 2021 - 23:17

Memur-Sen Gümüşhane Engelli Komisyonu Başkanı Coşkun Tuncer’in ; 7 – 14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası Nedeniyle Yayımladığı Mesaj

“Kendim de görme engelli, aynı zamanda çalışan bir birey olarak, azmi ve cesareti, başarılı çalışmalarıyla ülkemize ve İlimize güç veren görme engelli kardeşlerimin 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasının ülkemizde, İlimizde ve tüm dünyada toplumsal farkındalığın artırılmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Görme engelliler için özgürlüğün simgesi olan Beyaz Baston toplumu birleştiren, harekete geçiren önemli bir semboldür. İnsanlık bu sembol etrafında bir araya gelmeye, görme engelli kardeşlerimizle kol kola yürümeye, engelleri birlikte aşmaya devam edecektir.

Memur-Sen olarak, görme engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunlara kalıcı çözümler üretmeye, öz güvenlerini artırmaya, moral ve motivasyonlarını yükseltmeye, onlar için kazanım üretmeye devam edeceğiz. Kamudaki engelli kadro açığının kapatılması noktasında mücadeleye devam edeceğiz.

Görme engelli kardeşlerimizin sorunlarını sadece kendilerinin ve ailelerin sorunu olarak değil, toplumsal boyutlarıyla hepimizin ortak sorunu olarak gördük.

Bazı Eksikler İvedilikle Giderilmelidir

Erişilebilirlik konusunda, kaldırımların tamamında hissedilebilir yüzeylerin yapımı Devletimizce zorunlu hale getirilmiştir. Görme engelli kardeşlerimizin rahat hareket etmeleri konusunda bazı kurumlarda eksik olan hissedilebilir yüzeylerin de tamamlanarak erişilebilirliğin kolaylaştırılması bu farkındalık haftasında özellikle ricamızdır.

Her vatandaşımızın hedeflediği, sahip olduğu mutluluğa görme engelli kardeşlerimizin de erişmesi ve sahip olması için çalışmaya, her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Bu duygularla, görme engelli kardeşlerimizin “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasını” tekrar tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik içinde mutlu bir yaşam sürmelerini Allah’tan temenni ediyor, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.

Coşkun Tuncer. Memur-Sen Gümüşhane Engelli Komisyonu Başkanı

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.