CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 11 MİLYON FİDAN PROJESİ İLE DE DÜNYAYA LİDER OLDU - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 11 MİLYON FİDAN PROJESİ İLE DE DÜNYAYA LİDER OLDU

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2019 - 21:21

Son Güncelleme: 11 Kasım 2019 - 21:22

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın katılımıyla, “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” kampanyası kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan bugün toprakla buluştu.

GÜMÜŞHANE’DE 70 BİN FİDAN DİKİLDİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları çerçevesinde Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da tüm Türkiye’de olduğu gibi Gümüşhane’de de 70 bin adet (sarı çam, badem, ceviz, ahlat, alıç ve kuşburnu) fidan dikildi.

Tüm Türkiye’de saat 11.11’de ‘Geleceğe Nefes’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik için, Gümüşhane merkez Çamlıca Mahallesinde öğrencisinden askerine, polisine, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kadar yüzlerce vatandaşın katılımıyla sarıçam ve badem fidanları alana dikildi.
 
Törende konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran TAŞBİLEK, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde ve Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde 81 ilde “Geleceğe Bir Nefes” projesi kapsamında milyonların tek yürek olduğunu belirterek: “Bugün Türkiye’nin her yerinde insanlar tek yürek olarak toprağına, vatanına sevdalı bir şekilde bu faaliyeti icra etmekte. Ülkemizin ve insanımızın en önemli özelliği, toprağı vatan saymasıdır. Şuanda yapılan çalışmada; toprağı vatan sayan milletin vatanına hizmet etme noktasında, vatanını daha değerli kılması noktasında çok özellikli bir çalışmadır. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Cumhurbaşkanımızın kararnamesiyle her yıl 11 Kasım günü Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edildi. Bu farkındalık oluşturmak için çok önemli. Küresel ısınmaya, iklim değişikliğine karşı en etkili silah ağaçlandırmadır. Bir taraftan orman yangınlarıyla mücadele ederken diğer taraftan orman varlığımızı artırmak geleceğimiz açısından çok önemlidir. Ağaçlar çok önemli bir yutaktır. Bu çalışmaları biz çok önemsiyoruz. Biz ağaçları bize nefes versin diye dikiyoruz ama son zamanlarda öğrendik ki ağaçlar insanları da alkışlıyormuş. Onu da yeni öğrendik İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanından. Amacımız hem orman varlığımızı artırmak hem erozyonla mücadele etmek hem de iklim değişikliğine karşı mücadele etmektir. Gelecek nesillerimiz bu işin daha çok farkında olacaklar”

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen de geleceğe nefes verebilmek için bu etkinliği düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:

“Ormanlar bizim nefesimiz, suyumuz, toprağımız. Bunları hepimiz muhafaza etmemiz lazım. ‘Kıyamet gününde bile olsa elinizde fidan varsa dikin’ hadisinden hareketle fidan dikelim”

image_print

HABERLER