GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “EZANA SAYGISIZLIĞA” CEVAP VERDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “EZANA SAYGISIZLIĞA” CEVAP VERDİ
19 views
13 Mart 2019 - 11:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Mart 2019 Salı günü İstanbul Sivaslılar gecesinde yaptığı konuşmada  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Taksim’de yapılan yürüyüşte  “Ezana” yönelik yapılan saygısızlığa da değindi.

Vatandaşlara CHP ve HDP’nin ortak hareket ettiğine dair görüntüleri, bu iki partinin etkinliklerinde Türk Bayrağına yapılan saygısızlıklar ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle CHP ve HDP öncülüğünde Taksim’de yürüyüş yapan kadınların, ezana yönelik saygısızlıklarının olduğu görüntüleri izlettiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“HDP ve CHP ittifak. Bunlar bayrağımızı yakıyor. Biz Cumhur İttifakı olarak tankların önünde bayrağımızla duruyoruz. Farkımız işte bu. Biz bunlara asla vatanımızı böldürtmeyeceğiz, ezanımızı susturtmayacağız. Biz bayrağımızı yakanlara bunun hesabını inşallah sandıkta sorarız. Bizim milletimizin kutsallarıyla dalga geçen, milletimizin değerlerine hürmetsizlik eden bu edepsizlere inşallah derslerini sandıkta vereceğiz. Kameralar önünde inancıyla, değerleriyle, Mukaddes Kitabı ile dalga geçilenler, 31 Mart’ta sandığın gelmesini bekliyor. İstanbul’un ortasında kadın hakları bahanesiyle canı kadar mukaddes bildiği ezanı ıslıklananlar sabırsızlıkla 31 Mart’ın gelmesini bekliyor. Yıllardır istiklalinin sembolü bayrağına saldıranların baş tacı edildiğini görenler, 31 Mart’ı bekliyor.”

(Kaynak: Cumhurbaşkanlığı İnternet Sitesi – AK Parti Genel Merkezi internet sitesi)

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.