Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Tuğlu’dan Rektör Zeybek’e Ziyaret - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Tuğlu’dan Rektör Zeybek’e Ziyaret

Giriş Tarihi: 17 Mart 2021 - 9:48

Son Güncelleme: 17 Mart 2021 - 9:48

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Mete Yusuf Ustabulut, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Tuğlu yeniden Rektör olarak atanan Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. İkili iş birliği görüşmelerinin yapıldığı ziyarette Rektör Zeybek konuklara üniversitenin genel durumu ve başarıları hakkında bilgiler verdi. Misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Başkan Tuğlu, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi olarak her daim Gümüşhane Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Düzenlenen ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, 20 Şubat 2020 tarihinde açıldı ve o günden itibaren yoğun bir talep gördü. Başkanımızın verdiği bilgilerle ziyaret edenlerin yaklaşık yüzde 70’inin araştırma ya da tez hazırlıkları yapan öğrencilerden oluştuğunu öğrendik. Millet Kütüphanesi’nin sahip olduğu tüm imkânların üniversitelerimizin istifadesine açık olması akademiye önemli katkılar sunmaktadır. Bu güzel gelişmeleri takdirle takip ediyoruz. Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden atanmamdan dolayı ‘tebrik ve hayırlı olsun’ dileklerinde bulunmak üzere üniversitemize teşrif eden Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Sayın Ayhan Tuğlu ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Sayın Mete Yusuf Ustabulut’un gerçekleştirdikleri ziyaretten büyük mutluluk duydum. Kendilerine gösterdikleri nezaketten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 16.03.2021

image_print