EĞİTİM-BİR-SEN’DEN VALİ TAŞBİLEK’E ZİYARET - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

27 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN VALİ TAŞBİLEK’E ZİYARET

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2021 - 22:46

Son Güncelleme: 19 Ocak 2021 - 22:46

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi yönetim kurulu üyeleri Şube Başkanı Habib Tanış, yönetim kurulu üyeleri Orhan Köse, Şinasi Çalışkan ve Ertekin Oral ile Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’i Valilik Makamında ziyaret etti.

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Habib Tanış, Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi hakkında bilgi vererek yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalar yaptı. Tanış, ”Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümü ve ilimiz eğitimimin  hizmetinin sağlanmasında kalitenin yükseltilmesi bağlamında yapılacak faaliyetlere katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ülkemizin topyekûn mücadele ettiği COVİD 19 salgını sürecinde; okullarından uzak öğrencilerinden uzak olarak görevlerini yapmaya  çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışlarımıza huzurlu ve rahat ortamlar sağlamak. Bu faaliyetleri yaparken oluşabilecek sorunların çözümü için çalışıyoruz. Sendika olarak İlimize yeni atanan öğretmen arkadaşlarımızı ziyaret ederek;  şehrimize, işlerine adaptasyonu anlamında olası sıkıntılarının çözümü anlamında destek oluyoruz. Motivasyon ve çalışma huzuru odaklı yaklaşımı esas alıyoruz. Eğitim Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü ve ilimizin eğitimine verdiğiniz değerli destek ve katkılar için teşekkür ediyorum.” Dedi.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi yönetimin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Vali Taşbilek, “Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı ve oluşan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum.Bu güne kadar olduğu gibi kucaklayıcı olun. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen’in çalışmalarını takip ediyorum. Ülkemiz adına Milletimiz adına güzel çalışmaları var bu çalışmaların devamını diliyorum.”dedi. Kamu görevlilerinin sorunlarının, çağdaş yaklaşımlarla oluşturulmuş projelerle giderilmeye çalışıldığını belirterek, şunları söyledi, “Biz problemleri çözmek için varız. Gümüşhane’nin ihtiyacını karşılayacak uygulama ve projelerimize devam edeceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının da katkıları ve desteğiyle Gümüşhane’nin yerel ve kültürel zenginliklerini yaşatacak, koruyacak, geliştirecek ve bu güzelliklerle birlikte halkın sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarına cevap verecek yüksek standartta hizmetler yapmaya gayret edecek, Gümüşhane’nin markalaşma yolculuğuna önemli katkılar sağlayacağız.”

Şube Başkanı Habib Tanış tarafından Vali Kamuran Taşbilek’e Türk Edebiyat tarihinde yedi güzel insandan biri olan şair, mütefekkir sendikamızın kurucusu merhum Mehmet Akif İnan’ın eserlerinin yer aldığı set hediye edildi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE EĞİTİM BİR SEN – 19.01.2021

image_print

HABERLER