ENGELLİLER DERNEK BAŞKANI ERYILMAZ’DAN; ENGELLİLER HAFTASI MESAJI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

ENGELLİLER DERNEK BAŞKANI ERYILMAZ’DAN; ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Giriş Tarihi: 09 Mayıs 2017 - 15:07

Son Güncelleme: 09 Mayıs 2017 - 15:07

Gümüşhane Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Eryılmaz 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Eryılmaz mesajında şunları belirtti: ” Engellilik sadece kişinin ya da mensubu bulunduğu toplumun sorunu değil tüm insanlığın bütünleşik sorunudur. Bu münasebetle sadece ülkemizde değil, Birleşmiş Milletlere üye bütün ülkelerde kutlanmakta ve sorunlarına çözüm aranmaktadır.”

“Herkesin bir engelli adayı olduğunu asla unutmamalıyız. Güzellikleri yalnız engelsizler için değil tüm engelliler içinde istemeliyiz. Aramızda olup da aramıza katılmak isteyen engellilerin çağrılarına kulak tıkamamalıyız, İsteyen engellilerin “BİZ DE VARIZ” çağrısına kulak tıkamadan onları da aramıza almalıyız. Asla engelli olmak engel değildir… hiç bir engel Allaha kul olmaya engel de değildir. Sorunları aşmada engellilerin sabırlı ve azimli olması gerekmektedir.”

“Devletimiz engellilerin sosyal yaşama katılmaları konusunda hızlı ve yoğun çalışmalar yürütmektedir. Engelli çocukların ve yetişkinlerin eğitiminde gerek kamusal gerekse özel kurslar açarak destek olmaktadır. Ağır engelli kardeşlerimize bakım parası ödenmekte sosyal güvencesi olmayan engellilere de aylık ücret ödenmektedir. Gerek Kamuda çalışmaları için gerekse özel firmalarda çalışmaları için İŞKUR vasıtasıyla denetimleri sıklaştırıp özel kanunlar çıkararak engellilerin çalışma olanaklarını yükseltmiştir.  Bu bağlamda Devletimize teşekkürü bir borç bilmekteyiz.”

“Engelli insanların sağlık, rehabilitasyon, çevre ve eğitimleri ve istihdam alanlarına dikkat çekmek için 10-16 Mayıs engelliler haftası olarak ele alınmaktadır. 156 ülkede aynı zamanda değerlendirilen bu haftanın tüm engelli kardeşlerimize kutlu olmasını ve bütün engellerin en kısa sürede aşılmasını temenni eder, engelliler haftasını kutlarım.”

GÜMÜŞHANE ENGELLİLER SOSYAL

YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA

DERNEK BAŞKANI

MÜRSEL ERYILMAZ

 

image_print

HABERLER