ERDOĞAN – BAHÇELİ BİRLİKTELİĞİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

27 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

ERDOĞAN – BAHÇELİ BİRLİKTELİĞİ

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2020 - 18:08

Son Güncelleme: 20 Aralık 2020 - 18:08

2020 yılını da tamamladık. Hayırlısı ile on gün sonra 2021’e merhaba diyeceğiz.

2021 yılının hayırlı, huzurlu, bereketli bir yıl olmasını Allah (c.c.) dan niyaz ediyoruz.

Allah; insana geçmişle – geleceği bir arada düşünebilme kabiliyeti verdiği için  -her ne kadar yeni bir yıla girecek olsak da-  eski yıl ve yılların yaşanmışlıkları, hatıraları, birikimleri hep aklımızda olacak, bu hatıralarla bazen hüzünlenip, bazen ağlayacağız, bazen mutlu olup, bazen de pişmanlıklar duyacağız.

Milletlerin hayatları da insanların hayatları gibidir. Tarih hafızası da milletlerin geçmişlerini not eder, kayda alır.

İnsanlar da milletler de eski yaşanmış tecrübelerden ders aldıkları sürece yeni yıllar onlar için daha sıkıntısız olur. Ama önemli olan bu ders ve tecrübeyi alabilmektir.

Milli Şairimiz Mehmet Akif:

Tarih’i “tekerrür” diye tarif ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

Sözleri ile geçmişten ders almanın ne kadar önemli olduğunu anlatır.

Yüzyıllık Cumhuriyet Türkiyesi’nde;  2000’lı yıllara kadar “geçmişten ders alma” sırlı sözcüğünün gereği yerine getirilmediği için istenilen seviyede bir gelişme sağlayamadık.

SAYIN ERDOĞAN’LA “BÜYÜ” BOZULDU

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 yıl önce 2001 yılında AK Parti’yi kurması ve akabinde başbakan ve cumhurbaşkanı olma süreçleri ile ülkemizin makus talihindeki prangaların büyüleri de bir bir bozulmaya başladı.

NE KADAR ÇOK DÜŞMANIMIZ VARMIŞ MEĞER

Osmanlı’nın mirası Cumhuriyet Türkiyesi’nin ne kadar çok düşmanı olduğunu da maalesef son yıllarda görmeye başladık. Düşman devletler ve güçler karşısında en büyük zenginliğimizin de  “Birlik ve Beraberlik” olduğunu gördük.

MİLLETİN BEKLENTİSİNE CEVAP VEREN İKİ LİDER

Ayrı partiler olmalarına rağmen, vatan, millet, devlet ve maneviyat gibi hayati konularda Sayın Erdoğan’la Sayın Bahçeli’nin birbirlerine “birlik ve beraberlik” desteği vermeleri yüzyıllık Cumhuriyet tarihin en önemli takdire şayan olaylarından biridir.

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin AK Parti lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermesi sadece günümüzün değil Türk tarihinin de en önemli olaylarından biridir.

Kişisel ve partisel menfaatleri bir kenara bırakıp “Devlet-i ebet müddet” diyerek Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a destek veren Sayın Bahçeli’nin bu feraseti, basireti, cesareti ve fedakârlığı unutulabilir mi? Bu önemli duruşundan dolayı Sayın Bahçeli, vicdan sahibi insanlar tarafından her zaman hayırla yâd edilecektir.

Özellikle 2016 FETÖ girişimi sonrası oluşan Bahçeli – Erdoğan birlikteliği, hasret kaldığımız dinî ve millî birlik ve dayanışma hasletimizin yeniden canlanmasında önemli bir dönüm noktası olmuştur.

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ’NİN “BİRLİKTELİK” TESPİTLERİNE UYAN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ VERDİLER

Bediüzzaman Said Nursi’nin şu ikazı çok önemlidir: “Bu zamanın en büyük farz vazifesi ittihad-ı İslâmdır”

Bu bağlamda Sayın Bahçeli ile Sayın Erdoğan arasındaki birliktelik ve dayanışma çok önemli bir ittihat-ı İslam örneğidir.

Diğer taraftan Bediüzzaman Hazretleri; ülkemizde 1950’li yıllarda çok partili hayata geçiş sürecinin ilk dönemlerinde milliyetçi çizginin partisi olan Millet Partisi ile Demokrat Parti’nin dayanışma içinde olması gerektiğini belirtmişti.

Bediüzzaman’ın bu dayanışma düşüncesinin; ülkemizin en kritik bir zaman diliminde 15 Temmuz 2016 FETÖ ayaklanması sırasında bilfiil, 20 Şubat 2018 tarihinde ise imza altına alınan Cumhur İttifakı protokolü ile Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti arasında gerçekleşmiş olması ülkemizin geleceği açısından son dönemlerdeki en önemli kazanımlardan biri olmuştur. Bugün ülkemizin dünya siyasetinde geldiği noktada bu birlikteliğin rolü çok büyüktür.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ’Yİ KUTLUYORUZ

PKK’sından FETÖ’süne terör örgütlerinin tarumar edilmesinde ve onların arkalarındaki zalim devletlerin oyunlarının bir bir bozulmasında, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Akdeniz’de, Karadeniz’de, Kıbrıs’ta, Azerbaycan ve Karabağ’da  tarih yazılmasında ve Ayasofya’nın camiye çevrilmesinde gösterdikleri dayanışmayla Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli yine 2020 yılına damga vuran kahramanlar olmuşlardır. Olağanüstü bir vatanseverlik örneği sergileyen bu iki liderimizi milletimiz adına kutluyoruz.

Milletimizin bekası için takdire şayan bir haslet olan Sayın Bahçeli’nin ve arkadaşlarının Sayın Erdoğan’a destek noktasındaki ferasetli ve hamiyetli davranışlarının ve  asîl duruşlarının süreklilik arz ederek devam etmesi ise milletimizin çok önemli bir beklentisidir.

Güzel günler dileğiyle.

image_print

HABERLER