GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

EZAN KARŞITI FEMİNİSTLERE GÜMÜŞHANE’DEN TEPKİ

EZAN KARŞITI FEMİNİSTLERE GÜMÜŞHANE’DEN TEPKİ
92 views
12 Mart 2019 - 20:36

Gümüşhane’de bazı STK’lar;  Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İstanbul İstiklal Caddesinde 8 Mart 2019 günü gerçekleştirilen yürüyüşte “ezan”la ilgili yaşanan olaylara yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdiler.

12 Mart 2019 Salı günü Gümüşhane Merkez Kemaliye Camii önünde toplanan MTBB, TÜGVA, Yeni Dünya Vakfı, AK Parti Gümüşhane Gençlik Kolları üyeleri ve Gümüşhaneli vatandaşlar adına Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) üyesi Yasin Pişkin bir konuşma yaparak 8 Mart’taki İstanbul İstiklal caddesindeki  yürüyüşte  minarelerden okunan Ezan’a karşı gösterilen saygısızlığı kınadı.

Yasin Pişkin Şunları söyledi:  “8 Martta eylem yapanlar şimdi de ülkemizde tepki aldıklarını görünce afalladılar Ezanı değil, polisi ıslıklamışlar aslında. Velev ki öyle, Ezanı değil de polisi ıslıkladıkları için madalya mı takalım? İyi bir şey mi yapmış oldular yani? Kaldı ki, Ezanın okunmasıyla aynı anda artan ıslık sesinin savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Onlar orada polisi de ıslıkladılar, Ezanı da… Onlar aslında Müslümanları ıslıkladı. Olanlar bu. Bir yerde Ezan sesini duyunca oturuşunu bile düzelten millet var. Birde Ezan sesinden rahatsız olan birkaç kendini bilmez var. Allah’ım ezandan rahatsız olanlardan değil, ezanda ve namazda huzur bulanlardan eyle bizi.”

Basın açıklamasına AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse’de katılarak destek verdiler.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.