GTSO BAŞKANI AKÇAY’DAN ABD'YE BOYKOT ÇAĞRISINA TAM DESTEK - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Eylül 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GTSO BAŞKANI AKÇAY’DAN ABD’YE BOYKOT ÇAĞRISINA TAM DESTEK

Son Güncelleme :

16 Ağustos 2018 - 22:38

 

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO)Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay  ABD’nin Türkiye ekonomisi üzerinde uyguladığı dolaylı yaptırımlara karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ABD ürünlerine boykot çağrısına Gümüşhane iş dünyası olarak tam destek vereceklerini söyledi.

Son dönemde ülkemize ve ekonomik yapımıza karşı döviz kurları üzerinden hiçbir gerekçeyle örtüşmeyen ahlaksız saldırılar yapıldığı vurgulayan Başkan Akçay, “ABD’nin ekonomik yaptırımlar üzerinden, ülkemizi zayıflatma çabaları yine boşa çıkacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi maruz kaldığımız ekonomik saldırının arkasında başka niyetler vardır. Bu ülkeyi kimse yıpratıp, boyunduruk altına alamaz. İhracatta, turizmde, istihdamda rekorlar kıran, turizmde dünyada örnek gösterilen bir ülke konumundayız. Daha önce olduğu gibi ülkemize ihanetlerle, darbe girişimleriyle, vesayetlerle diz çöktürmeye çalışanlara karşı Gümüşhane İş Dünyası olarak nasıl dik durduysak yine Cumhurbaşkanımızın ABD ürünlerine karşı uygulamaya soktuğu boykot çağrısına da Gümüşhane İş Dünyası olarak tam destek veriyoruz. Amacımız, ülkemizde yerli malı üretim ve tüketimin artırılmasını hızlandırmak  ve ülkemizin ekonomisinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu ve hiç kimseye muhtaç olmadığımızı tüm dünyaya göstermektir.” dedi.

(Kaynak: GTSO – 16.08.2018)

image_print