GTSO'DAN GÜMÜŞHANESPOR'A VERİLEN CEZAYA TEPKİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

22 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GTSO’DAN GÜMÜŞHANESPOR’A VERİLEN CEZAYA TEPKİ

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2017 - 19:13

Son Güncelleme: 17 Şubat 2017 - 19:13

TRİBÜNLER FEDERASYONUN DAĞLAR BİZİMDİR

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), tarafından  Gümüşhanespor’a verilen 5 maç seyircisiz oynama ve 38 bin TL’de para cezasının kabul edilemez  ve haksız bir karar olduğunu belirten Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, bu yanlış karardan Gümüşhanespor ve Gümüşhanelilerin  daha fazla zarar görmesine neden olmadan dönülmesi gerektiğini söyledi.

Gümüşhane halkının  uyumlu ve misafirperver bir insan yapısına sahip  olduğunu, şiddete ve holiganlığa asla meyilli olmadığını belirten Başkan Akçay, yanlı ve taraflı yayın yapan medya kuruluşları rakip takım taraftarlarının yaptığı taşkınlıkları ve şiddet içerikli hareketleri sanki Gümüşhane halkı ve Gümüşhanespor taraftarı  tarafından  başlatılmış ve yapılmış gibi tüm Türkiye’ye gösterilerek bir karalama kampanyası yürütüldüğünü belirtti. Gümüşhane halkı ve Gümüşhanespor taraftarının geçmişine bakıldığında    Ankaragücü – Gümüşhanespor arasında yaşanan türbin olaylarının benzeri olabilecek hiçbir çirkin olayın asla   yaşanmadığını ve yayın kuruluşları tarafından  kolaylıkla yapılacak bir ön araştırma ile bunun görülebileceğini vurgulayan Başkan Akçay; ‘’ Gümüşhane halkı tüm Türkiye’de misafirperver ve güvenilir insanlar olarak bilinir. Gümüşhaneliler şehirlerine gelen her misafire kendilerine verilmiş birer emanet gözüyle bakmıştır. Yaşanan olaylarda bırakın rakip takım taraftarlarına herhangi bir saldırı gerçekleşmesini aksine Gümüşhanespor taraftarı ve yöneticilerine yönelik saldırılar gerçekleşmiş birçok vatandaşımızda bu saldırılar sonucunda yaralanmışlardır.Yine rakip takım holiganları yüzünden Gümüşhane Yenişehir Stadyumu tahrip edilmiş ve zarara uğratılmıştır. Gümüşhanesporumuz’un  centilmence oynadığı ve 2-1 lik skorla hakkıyla kazanmış olduğu maçta, bu galibiyetimizi hazmedemeyen rakip takım taraftarlarının yaptığı taşkınlıklar ve olaylar   rakip takım yöneticileri tarafından  Gümüşhane halkımız ve taraftarımız tarafından başlatılmış gibi gösterilerek gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunmuşlardır. Bunun devamında yine Ankaragücü takımı yöneticileri basın organlarını ve siyasi yöneticilerini kullanarak Gümüşhanesporumuzun ve taraftarımızın ağır cezalar alması için lobi çalışmalarına devam etmiştir. Sahada yenemedikleri takımımızı masada yenmek için ellerinden gelen her türlü çalışmayı yapmış ve başarılı olmuşlardır. Olayları başlatan  ve stadyumun her yerini harabeye çeviren Ankaragücü’ne sadece 2 resmi maç kendi sahasında seyircisiz oynama ve 16 bin TL para ceza verilirken yaşanan bu çirkin durumdan utanç duyan ve zarar gören Gümüşhanesporumuza  ise  5 maç seyircisiz oynama ve 38 bin TL’de para cezası verilmiştir. Bu karar kabul edilemeyecek derecededir. Gümüşhanesporumuz sahipsiz değildir. Biz Gümüşhane insanımıza  ve Gümüşhanesporumuza atılan bu çamur gümüş diyarının altın    insanlarına tutmaz. Bu haksızlığın karşısında da sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. PFDK yetkililerini  adil ve tarafsız davranmaya davet ediyoruz ‘’ ifadelerini kullandı.

(Kaynak: GTSO )

image_print

HABERLER