Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen, Halk Otobüsünde Şoförlük Yaptı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen, Halk Otobüsünde Şoförlük Yaptı

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2024 - 20:03

Son Güncelleme: 27 Şubat 2024 - 20:06

Belediye Başkanı ve Gümüşhane AK Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, Şehir merkezinde Özcan Mahallesi  ile Bağlarbaşı Mahallesi’nde  Sema Doğan Yaşam Alanı arasında hizmet veren halk otobüsünde şoförlük yaptı.

Şoför Engin Çelik’ten halk otobüsünü  teslim alan Başkan Çimen, yaklaşık 5 km’lik yolda gidiş dönüş olarak yaptığı şoförlükte duraklardan yolcu aldı. Şoför koltuğunda Başkan Çimen’i gören yolcular önce şaşırdılar, daha sonra ise Başkan Çimen’le yol boyu sohbet ettiler.

Şehir merkezinden aldığı yolcuları Üniversite ve Sema Doğan Yaşam Alanı’na götüren Başkan Çimen dönüşte de  aldığı yolcuları  son durak olan Özcan Mahallesi durağına bırakırken, Gümüşhanespor’un maçına gidecek yolcuları da Yenişehir stadına  götürdü.

Yaptığı halk otobüsü şoförlüğü sonrasında bir değerlendirme yapan Başkan Çimen şunları söyledi:

“Esas olan hizmettir. Vatandaşımıza hizmetin sınırı olmaz. Biz de bugün hem halk otobüsü şoförlerimizin mesleklerini icrasında neler yasadıklarını görmek, hem de yolcularımızla hasbihal etmek üzere Engin Çelik kardeşimizden bir süreliğine otobüsünü alıp şoförlük yaptık. Allah kolaylık versin şoförlerimizin işi kolay değil. Ama ben bu zorluğu çekerek Gümüşhanemize hizmet veren şoför kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onlar Gümüşhane Üniversitemizde okuyan yirmi bine yakın öğrencimize ve halkımıza hizmet veriyorlar. Diğer taraftan; Türkiye’de ilk olarak 2015 yılında, yani 9 yıl önce Gümüşhane Belediyesi olarak bizim yaptığımız kapalı ve klimalı duraklardan aldığımız  yolcularımızdaki rahatlık beni son derece mutlu etti. Ben, yolcularımıza da şoförlerimize de tekrar kazasız yolculuklar diliyor, saygılar sunuyorum.”

image_print

HABERLER