GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN’DEN HAVAALANI TEŞEKKÜRÜ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN’DEN HAVAALANI TEŞEKKÜRÜ

Giriş Tarihi: 07 Kasım 2016 - 17:42

Son Güncelleme: 07 Kasım 2016 - 17:42

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Başbakan Binali Yıldırım’ın Bayburt’taki toplu açılış töreninde Salyazı Havaalanının yapımına gelecek yıl başlanacak olmasını müjdelemesinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Çimen, Başbakan Yıldırım’ın “Bayburt ve Gümüşhane’nin ortak havalimanı olacak Salyazı Havalimanı’nın inşasına önümüzdeki yıl başlıyoruz” ifadeleriyle müjde verdiğini hatırlatarak, “Son 14 yılda şehrimizde birçok alanda önemli projelere imza atıldı. Salyazı’da yapımına 1994 yılında başlanan ancak daha sonra inşası duran havaalanının yapılacağı müjdesini Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’dan aldık. Bu proje şehrimiz için çok önemli bir proje. Projenin Gümüşhane’mizde bölgemize ve Türkiye’ye hayırlı olması diliyorum. Havaalanı sayesinde şehrimiz ulaşımda çağ atlayacak. Projenin biran önce başlamasını heyecanla bekliyoruz. Gümüşhane’mizin dev projelere öncülük etmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a, Bakanlarımıza, milletvekillerimize, Valimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

(Kaynak: Gümüşhane Belediyesi)

image_print

HABERLER