GÜMÜŞHANE BELEDİYESİ "ANNELER GÜNÜ" PROGRAMI DÜZENLEDİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE BELEDİYESİ “ANNELER GÜNÜ” PROGRAMI DÜZENLEDİ

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2017 - 13:09

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2017 - 13:09

13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Ercan Çimen, eşi Gülsen Çimen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fahri Yalçın, İl Başkan Yardımcısı Özcan Ulutaş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı  Şükriye Karabulut Orhan ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Gülsen Çimen, annelerin gözümüzden sakındırdığı evlatlarını bu vatan toprakları için verilecek bir can varsa saçını kınalayıp gönderen anneler olduğunu belirtti.

Çimen, Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakarca çalışan annelerim, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesi olduğunu kaydederek: “Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüten, iyiye, doğruya, güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır. Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek varlıklardır. Dünyada savaşın katliamın şiddetin tüm hızıyla devam ettiği günümüzde annelerimize en büyük hediye savaşsız barış, sevgi ve kardeşlik tohumlarının ekildiği bir dünya bırakmak olduğudur. Dünyada anne sevgisini yerini dolduracak hiçbir sevgi yoktur.   Yılın yalnızca bir gününü annemize ayırarak onlara olan sevgi borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

Programda daha sonra neyzen Burcu Karadağ konseri verildi. Konserin ardından Belediye’ce belirlenen yılın annesi Emine Kaya ve Karadağ’a plaketleri Belediye Başkanı Çimen tarafından verildi.

BAŞKAN ÇİMEN, KAYA AİLESİNE UMUT OLDU

Burada konuşan Başkan Çimen, sağlık sorunları olmasına rağmen Kaya’nın ameliyatını çocukları için ertelediğini belirterek, “Emine Kaya annemizin ellerinden öpüyorum. Kendisinin rahatsızlığının olmasına rağmen çocuklarının geleceği için ameliyatını sürekli olarak erteliyor. Ayrıca maddi olarak da sıkıntıları var. Gümüşhane Belediyesi olarak Emine annemizin sağlık giderlerini üstleniyoruz. Yine Emine annemizin ben evine daha önce gitmiştim. Evinin durumu da iyi değil. Biz TOKİ ile ortaklaşa yaptığımız sosyal konutlardan kendisini ev sahibi yapacağız. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu.

(Kaynak: Gümüşhane Belediyesi Basın Müdürlüğü)

1_2950

1_2962

1_2981

1_2998

image_print

HABERLER