Gümüşhane Belediyesi’nde İşçilere Rekor Zam - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

30 Kasım 2023 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Belediyesi’nde İşçilere Rekor Zam

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2022 - 21:31

Son Güncelleme: 22 Ocak 2022 - 21:31

Gümüşhane Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yeniden toplu iş sözleşmesi imzalandı. İşçilerin maaşına %40 zam yapıldı.

Belediye Başkanı Ercan Çimen’in makamında yapılan imza törenine, Belediye İş Sendikası Başkanı İsa Şanlıtürk, Başkan Yardımcısı Engin Ersoy ve Mali Hizmetler Müdürü Gökhan Yaşar katıldı.

Başkan Çimen, Belediye İş Sendikası ile geçtiğimiz yıl sözleşme imzaladıklarını hatırlatarak, yeni yılda sözleşme yenilemelerine gerek olmadığı halde işçilere zam yaptıklarını kaydetti.

İşçilerin enflasyona karşı ezilmemeleri için yeniden sözleşme imzalama kararı aldıklarını ifade eden Başkan Çimen, “İşçi kardeşlerimizle geçen yıl yapmış olduğumuz sözleşmemizin süresinin bitmemesine rağmen yeniden sözleşme imzaladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği yolda işçi kardeşlerimizin enflasyona karşı ezilmemeleri için böyle bir karar aldık. Daha önceden yapılan bir sözleşmemiz vardı. Yeniden sözleşme bizim inisiyatifimizdeydi. Yapmak istemesek yapmayabilirdik. Ama işçi kardeşlerimizi enflasyona ezdirmek istemedik. Bundan dolayı işçilerimizin maaşlarına %40 zam yaptık” dedi.

Başkan Çimen, Belediye çalışanları olarak herkesin bir aile olduğuna işaret ederek, “Hepimiz şehrimize hizmet etmek için buradayız. Özverili çalışmalarınızdan ötürü personellerimizi kutluyorum. Bizler de onların hakkını korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Belediyemizde çalışan her bir personelimiz bizim için çok değerli ve sizlerin gayretli çalışması bizi mutlu ediyor. Bir aile olarak dayanışma ruhu içinde birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Göreve geldikleri günden beri işçinin ve emektarın yanında olduklarının altını çizen Başkan Çimen, “İşçi kardeşlerimizin hakkını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemizde görevli kadrolu işçilerimizin haklarını iyileştirmek için elimizden geleni yaptık. Göreve geldiğimizde işçimizin durumu ortadaydı. Bu durumu düzeltmek için ilk olarak 2015 yılında imzaladığımız sözleşmede işçilerimizin kötü durumda olan maaşlarını Belediyemizin gücüne göre yükselttik. Her sözleşmede emeklerinin karşılığını almaları için elimizden geleni yaptık. Şimdi de işçilerimizin maaşlarını hak ettikleri seviyeye çıkardık. İşçimizin hakkı ne ise onu vermeye çalışıyoruz. Personelimizin emeği, alın teri bizim için paha biçilemez. Bunun karşılığının da hakkaniyetle ve zamanında verilmesi gerekiyor. İmzalamış olduğumuz bu sözleşmenin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Belediye İş Sendikası Başkanı İsa Şanlıtürk de, Başkan Çimen’e her zaman işçinin yanında olmasından ve maaşlarına yüzde 40 zam yapmalarından ötürü teşekkür etti.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE BELEDİYESİ

image_print

HABERLER