Gümüşhane Belediyesi’nin, Nurullah Genç Programına Yoğun İlgi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Belediyesi’nin, Nurullah Genç Programına Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 06 Mart 2024 - 11:24

Son Güncelleme: 06 Mart 2024 - 11:29

Gümüşhane Belediyesi; kültür etkinlikleri kapsamında Şair ve Yazar Prof.Dr. Nurullah Genç’i Gümüşhanelilerle buluşturdu.

5 Mart Salı akşamı Gümüşhane Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa yoğun bir ilgi vardı.

Programa eşi Gülsen Çimen’le birlikte gelen Belediye Başkanı Ercan Çimen, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kültür abidesi şahsiyetlerle Gümüşhanelileri buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün de değerli Hocamız Nurullah Genç’i konuk ettik. Altın kaplı güzel insanların şehrine hizmet etmek benim için büyük bir onurdur. İnşallah 31 Mart’tan sonra sizlerin de desteğiyle tekrar bir 5 yıl daha bu şehre hizmet edeceğim. Gümüşhane en güzel hizmetlere layık. İnşallah ustalık dönemimizde şehrimize çok güzel işler yapacağız. Biz birlikte Gümüşhane’yiz, birlikte Türkiye’yiz”

Büyük İslam alimi Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin memleketinde hizmet etmek çok önemli bir mutluluk. Gördüğünüz gibi kültür programlarımız dolup taşıyor. Anlıyorum ki bunun şehirde bayağı bir karşılığı var. Bu ilgi, bizdeki heyecanı ve sorumluluğu daha da çok arttırıyor. Hayati İnanç Hocamla başladık, Serdar Tuncer Bey’le devam ettik, bugün de Nurullah Genç Hocamızın muhabbetiyle doyacağız.”

Şair ve yazar Prof.Dr. Nurullah Genç ise icra ettiği programda ağırlıklı olarak Gazze ve Filistin başta olmak üzere Müslümanların yaşadığı sorunları ele alarak, gençlere sapık cereyanlara karşı da uyanık olmaları  tavsiyesinde bulundu.

Prof.Dr. Nurullah Genç, konuşmasının ardından kitaplarını imzaladı. Belediye Başkanı Ercan Çimen’in plaket ve buket takdimiyle program sona erdi.

image_print

HABERLER