Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanlığı’na Erdoğdu Yeniden Seçildi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

18 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanlığı’na Erdoğdu Yeniden Seçildi

Giriş Tarihi: 01 Nisan 2021 - 22:59

Son Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 23:01

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Nisan ayı toplantıların ilk gününde 2 yıllık görev süresini doldurması nedeniyle meclis başkanlığı seçimleri yapıldı.

Gizli oy yöntemiyle yapılan seçim sonucunda mevcut başkan Mehmet Emin Erdoğdu, il genel meclisi üyelerinin tamamının oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Toplantıda daha sonra birinci ve ikinci başkanvekilliğine için seçim yapıldı. Yapılan oylamada il genel meclisi birinci başkanvekilliğine Torul İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Bedir, ikinci başkanvekilliğine ise Köse İl Genel Meclis üyesi Yakup Mehmani Aygün seçildi.

Asil katip üyeliğe ise Torul İl genel Meclis Üyesi Kemal Emiroğlu ile Merkez İl Genel Meclisi üyesi Mahmut Zengin seçildi.

İl Encümenin 3 il genel meclisi üyesi için yapılan seçimde ise Merkez İlçe İl Genel Meclisi üyesi Mihdat Uçan, Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyesi Vedat Soner Başer ve Torul İl Genel Meclisi üyesi Hüseyin Bedir seçildi.

image_print

HABERLER