GÜMÜŞHANE KENT KONSEYİ, İSRAİL VE ABD KATLİAMINI KINADI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE KENT KONSEYİ, İSRAİL VE ABD KATLİAMINI KINADI

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2018 - 11:20

Son Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 11:20

*KATİL VE TERÖRİST DEVLET İSRAİL’İ VE ONUN KATLİAM ORTAĞI ABD’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

“ABD’nin, İsrail büyükelçiliğini 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü Kudüs’e taşımaya başlaması ile Filistin ve tüm İslam âleminin kalbine yeni bir hançer saplanmıştır.

Vatanları ve İslâm’ın ilk kıblesi olan Kudüs için sivil meşru müdafaa hakkını kullanan Filistinli kardeşlerimiz yine kâtil ve terör devlet İsrail’in katliamına hedef olmuşlardır.

Filistin’de başlayan olaylarda yüze yakın Filistinli kardeşimiz şehit olurken, dört bine yakın kardeşimiz de yaralanmıştır. Filistin’de terör saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.

Sürgün edildikleri topraklarına geri dönme mücadelesi veren ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan haksız ve hukuksuz ablukanın kaldırılmasını ve İslam’ın ilk kıblesi olan Kudüs’te Amerika’nın zoraki büyükelçilik açmasını protesto eden halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açan katil ve terörist devlet İsrail’i ve onun çanakçısı zorba ve terör destekçisi ABD’yi şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz.

İsrail ve Amerika unutmamalıdır ki; İstikbalde en yüksek gür seda İslam’ın olacaktır. Terör devleti İsrail yıkılacak ve dünya yeniden Müslümanlar, masumlar ve tüm insanlık için yaşanır bir coğrafya olacaktır.

Şehit olan Filistinli kardeşlerimize tekrar Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerken, bağımsız ve hür Filistin’in dünya coğrafyasında kısa bir zaman içinde müstakil bir devlet olarak yer alması için Yüce Allah’tan nusret niyaz ediyoruz.”

Hasan PİR

Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı

15.05.2018

 

 

image_print

HABERLER